Hlavní navigace

Bankopojištění bude Česká spořitelna dalších patnáct let dělat s Kooperativou

Sdílet

Jiří Hovorka 18. 5. 2018

Česká spořitelna bude i v dalších patnácti letech prodávat na svých pobočkách pojištění od skupiny Vienna Insurance Group (VIG). Odbytová smlouva mezi skupinami VIG a Erste Group, pod kterou Česká spořitelna spadá, byla prodloužena do konce roku 2033. Smlouvu zástupci obou skupin podepsali 17. května. Obě skupiny spolupracují už od roku 2008.

Do skupiny VIG patří v Česku Kooperativa, Pojišťovna České spořitelny a Česká podnikatelská pojišťovna. První dvě se v Česku spojují a budou působit společně pod značkou Kooperativy. Fúze ještě podléhá schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a České národní banky. Podrobně: Pojišťovnu České spořitelny převzal šéf Kooperativy. Dohlédne na sloučení

Dceřiné společnosti koncernu VIG v současnosti kooperují s Erste Group a spořitelnami Sparkassen již v deseti zemích (Rakousko, Česko, Maďarsko, Slovensko, Chorvatsko, Rumunsko, Srbsko, Černá hora, Makedonie, Bosna a Hercegovina).

Naše partnerství vychází ze společného emocionálního základu. Oba podniky vznikly v 19. století se záměrem poskytovat finanční služby určené všem. Máme velmi podobné vnímaní toho, jak působit na našich trzích ve střední a východní Evropě a proto naše partnerství tak dobře funguje, říká Peter Bosek, člen představenstva Erste Group.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).