Hlavní navigace

Banka CREDITAS spustila nemovitostní fond. Investovat můžete od 100 000 Kč

Sdílet

Banka CREDITAS rozšířila portfolio produktů, které klientům nabízí. Nově u ní můžete investovat do nemovitostního fondu. Ten se zaměřuje hlavně na komerční nemovitosti, které vytvářejí pravidelné příjmy z nájmu. Cílem fondu je dlouhodobé stabilní zhodnocení okolo 5 % ročně.

Zakladatelem a jediným akcionářem nemovitostního fondu je Banka CREDITAS. Fond vytváří jednotlivé podfondy, aktuálně CREDITAS Nemovitostní I, podfond SICAV, přičemž vy si kupujete investiční akcie příslušného podfondu. V současné době je možné investovat jednorázově, a to v objemu alespoň 100 000 Kč. Výhledově chce ale banka umožnit i pravidelné investování po menších částkách.

Investice podfondu budou směřovány na realitní trh, a to primárně do funkčních nemovitostí v České republice, které jsou schopné generovat okamžitý hotovostní tok. Jedná se především o komerční nemovitosti, jako jsou administrativní budovy, obchodní a multifunkční centra, skladové a logistické parky a průmyslové objekty.

Strategie fondu počítá i s případnými prodeji nemovitostí, pokud přinesou odpovídající zisk s tím, že výnosy z investic budou reinvestovány.

Po dobu prvotního úpisu vám banka neúčtuje žádné vstupní poplatky. Investiční horizont by měl být minimálně 5 let.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).