Hlavní navigace

Banka CREDITAS spouští platby přes Apple Pay

18. 2. 2020

Sdílet

Banka CREDITAS spouští od 18. února službu Apple Pay. Tou je možné platit bezkontaktně prostřednictvím iPhonu, iPadu či Apple Watch. K aktivaci stačí přidat platební kartu buď v aplikaci Wallet, nebo jednodušším způsobem přes aplikaci Richee.

S Apple Pay je možné platit bezkontaktně na všech místech, kde je terminál pro bezkontaktní platby, platit s ní lze i v aplikacích iOS a na webu. Pro Apple Pay bude možné využívat karty CREDITAS a Richee ve fyzické i virtuální podobě, informovala banka.

Zejména mladší zákazníci jsou zvyklí používat v obchodech stále více mobil namísto karty. Zkušenosti se službou Google Pay, kterou jsme zavedli vloni, ukazují, že je zde zájem a potenciál pro to, aby platby mobilním telefonem tvořily čtvrtinový či vyšší podíl na platbách v obchodech,  říká člen představenstva Banky CREDITAS Kamil Rataj. Potenciál růstu je podle něj i v platbách z aplikací, kdy zákazník nemusí opisovat číslo karty a celý proces je rychlejší a jednodušší.

Všechny transakce provedené prostřednictvím Apple Pay klienti banky uvidí ve svém internetovém a mobilním bankovnictví, jako by je provedl standardně kartou. Výhodou Apple Pay je, že číslo karty nesdílí s obchodníkem. Transakce jsou zabezpečeny díky autorizaci v zařízení pomocí Touch ID, Face ID nebo PIN kódu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).