Babiš: Na euro má být referendum, názor občanů nás ale vázat nebude

Podle ministra financí Andreje Babiše by ohledně přijetí společné měny euro mělo být vyhlášeno referendum, nemělo by však být závazné.

Premiér Bohuslav Sobotka je však proti referendu, jelikož nynější vláda nebude stanovat termín přijetí eura: V koaliční smlouvě je řečeno, že koalice nebude stanovovat termín přijetí eura. Dnešní diskuse znovu potvrdila, že není reálné, aby se v rámci stávající koalice našla shoda na stanovení termínu pro přijetí společné evropské měny, uvedl Sobotka s tím, že pokud bude referendum, pak by mělo být závazné, „abychom si nedělali z občanů legraci“.

Věrnostní program MasterCard vrátí peníze z nákupů Fio banka zlevnila hypotéky        
Tomáš Marný aura:10
31. 5. 2015 22:11 Nový

ANO...

... nevážení ovčané, za pár stovek mega uděláme referendum, ovšem stejně na vás sérem, estébé rozhodne bez vás úplně stejně, jako dříve.

V.Mlich
V.Mlich (neregistrovaný) ---.mrp.cz
1. 6. 2015 12:27 Nový

Nečetli LS

Vypadá to, že žádný z těch našich současných potentátů si nedal tu práci, aby si přečetl příslušnou pasáž Lisabonské smlouvy, kterou Klaus nakonec pod vyhrůžkou znesvéprávnění ratifikoval někde na hradních záchodcích.
Tam se jasně píše, že EUR jsme již přijali, jen běží dočasné období, kdy máme povoleno používat ještě Kč. Ale až Komise uzná (a je povinna 2x do roka kontrolovat, zda nastaly podmínky), určí datum ukončení toho období ona. A jediné, do čeho může Česko kecat, je negociace směnného kursu. Tak jaké referendum?