Hlavní navigace

AXA Bank snižuje úroky, zavádí pásmové úročení

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 25. 8. 2010

AXA Bank u svého Spořicího účtu od 15. října 2010 zavádí pásmové úročení. Pro vklady do 1 milionu korun se nic nemění, nadále zůstává platná úroková sazba 2 % p.a. s možným úrokovým bonusem 0,5 % p.a. při průměrném ročním zůstatku nad 40 000 Kč (celkem tedy max. 2,5 % p.a.).

Naproti tomu částka přesahující 1 mil. Kč bude nově úročena základní úrokovou sazbou 0,5 % p.a. Dokument banky nikde neuvádí, zda se případný bonus na tuto částku neuplatní, takže po splnění podmínek bude nově úrok u depozit nad 1 mil. Kč. max. 1 % p.a. (nynímax. 2,5 % p.a.)

Zavádění úrokových pásem je přirozenou obranou banky proti nadměrným vkladům majetných klientů. Na druhé straně úroková pásma mohou sloužit i jako marketingový tah, kdy se inzeruje sazba až x % p.a.. Pásmové úročení letos nově zavedly i LBBW Bank a UniCredit Bank.

Mezi stálice ve spořicích účtech bez omezení výše vkladu a bez pásmového úročení patří spořicí účet družstva UNIBON (2,6 % p.a.),  ING Konto (2 % p.a.), Spořicí účet k Citi kontu (1,75 % p.a.) a Fio konto (1,60 % p.a.).

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 8. 2010 11:53

  matous (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  no jsou to darebaci, klientu s vice penezi si nevazi zadna banka… navic pokud neco vyrizujete na pobocce tak vam casto zavidi a tvari se na vas kysele…
  na ten bonus jsem opravdu zvedavej… jestli ty 0,5% nebo co z toho nakonec bude… kdyz jsem si u Axy ucet zrizoval ptal jsem se jestli bonus muze byt 0,5% z milionu nebo vice a bylo mi receno ano, ze pokud prumerny zustatek za rok prekroci 40tisic dostanu ten bonus…

 • 2. 9. 2010 12:53

  pietro (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Nejsou to darebáci, ale finanční amatéři. Obecně to platí pro většinu bank v ČR. Domnívají se, jak jsou geniální a veškeré jejich snažení směřuje k vymýšlení triků, vytěžování neznalých klientů a cpaní peněz do reklam. Je to pro ně výhodnější, levnější a hlavně pohodlnější. Nepřipouští si, že druhá strana může umět počítat stejně tak rychle, jako oni. A hlavně, nemusí u toho nic vymyslet! A ke všem klientům se chovají obecně značně neprofesionálně. Takže: žádné poplatky, korektní a etické jednání, úrok z depozita min.lombardní sazba. V opačném případě ode mne ani korunu !

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).