Hlavní navigace

ATLANTIK nabízí speciální fondy pro náročné klienty

Sdílet

Redakce 14. 12. 2007

Speciální fondy založené na Maltě českou skupinou ATLANTIK mohou od podzimu využívat zkušení čeští investoři. Fondy ATLANTIK Advanced Solutions jsou určeny pouze velmi disciplinovaným investorům, kteří vyžadují od svého portfolia stabilně rostoucí výnos. Jedná se o Komoditní fond určený investorům, který umožňuje investovat do širokého spektra komodit, jako jsou med, ropa, káva, zemní plyn, kukuřice a další. Předpokládaný výnos se pohybuje v rozmezí 6 až 20 % ročně s vyšší mírou rizika. Dalším fondem je Balancovaný fond, který je vhodný jako základ dlouhodobého portfolia investora nebo jako doplněk pro konzervativní portfolio. Předpokládaný výnos u tohoto fondu se pohybuje mezi 8 a 12 % se střední mírou rizika. Třetím fondem ze skupiny ATLANTIK Advanced Solutions je Fixed Income konzervativní. Je doporučován investorům, kteří nechtějí nechávat své prostředky reálně znehodnocovat na bankovních vkladech. U tohoto fondu se předpokládá výnos 3 až 5 % ročně s nízkou mírou rizika.

ATLANTIK Advanced Solutions vydělají každý rok kladný výnos, neovlivní je počasí na finančních trzích, ani vývoj indexu. Investoři se nemusejí obávat ani měnového rizika, protože fondy jsou vedené v českých korunách. Tím, že jsou ATLANTIK Advanced Solutions registrované na Maltě, jsou atraktivní i z hlediska daní.

ATLANTIK tak odpovídá na potřeby velmi náročných investorů, kteří na finančních trzích hledají vysoce sofistikované produkty a unikátní strategie. Vedle toho představuje ATLANTIK další novinku – Flexibilní dluhopisový fond, který netradičně spojil výhody dvou dosud odlišných nástrojů. Spojuje výhody fondů peněžního trhu a dluhopisových fondů, jinak řečeno zajímavý výnos s dostatečnou likviditou. Je tedy určen spíše pro konzervativní investory.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).