Hlavní navigace

Apple Pay je v Evropě, kdy ale dorazí do Čech se neví

Sdílet

Gabriela Hájková 16. 7. 2015

Platební služba Apple Pay dorazila do Evropy. Jako první ji mohou využít držitelé debetních a kreditních karet ve Velké Británii, konkrétně klienti bank MBNA, Nationwide, NatWest, RBS, Santander, a Ulster Bank. V příštích měsících se přidají další banky, včetně First Direct, Halifax, HSBC, Lloyds a TSB.

Podmínkou je mít nějaký z novějších přístrojů společnosti Apple, tedy iPhone 6, iPhone 6 Plus, Apple Watch, iPad Air 2 a iPad mini 3, ve kterém funguje Apple peněženka Passbook. Ta se napojí platební kartu a s příslušným mobilním zařízením nebo hodinkami je pak možné zaplatit na jakémkoli bezkontaktním terminálu.

Kdy přijde Apple Pay i do České republiky se zatím neví. Vzhledem k tomu, že Češi jsou ale známí tím, bezkontaktní platby hojně využívají, dlouho by to trvat nemuselo. Naše země je velmi dobře připravená na příchod mobilních bezkontaktních plateb. Tím pádem i na službu Apple Pay. Česko má totiž jednu z nejlepších bezkontaktních infrastruktur v Evropě, uvedl David Brendl, manažer inovací Visa Europe, podle kterého je více než 80 % terminálů bezkontaktních a do konce roku 2017 už by to měla být naprostá většina.

Z hlediska bezpečnosti Apple Pay funguje tak, že při přidání kreditní či debetní karty nejsou vaše data o kartě uložena ani v přístroji ani na serverech Apple. Namísto toho Visa vygeneruje jedinečný klíč neboli Device Account Number, který je přiřazen vašemu přístroji, a na něm je uložen, vysvětlil Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).