Hlavní navigace

Aplikace My Air od Air Banky začala fungovat i jako fakturační systém

Sdílet

2023-03-Tipy-na-zajímavé-mobilní-aplikace-13.-díl.jpg Autor: Unsplash

Air Banka přichází od 11. září 2023 s novinkou ve své aplikaci My Air. Podnikatelé a OSVČ mohou aplikaci nově využívat také jako fakturační systém, který jim umožní vystavovat faktury, kontrolovat jejich splatnost a automaticky odesílat upomínky. Čili všechny běžné činnosti, které podnikatelé obvykle využívají prostřednictvím placených fakturačních systémů (i když některé nabízejí stejnou službu i zdarma do určitého počtu faktur).

Průzkum banky však ukázal, že v dnešní digitální době u mnoha podnikatelů stále ještě vítězí ručně vystavované faktury.

„Bezmála polovina oslovených podnikatelů stále vystavuje faktury ve wordu nebo excelu. Každou fakturu tak musejí sami od začátku do konce vyplnit, uložit do pevného formátu pro odeslání odběrateli, sledovat v přehledu plateb její proplacení a případně po uplynutí termínu její splatnosti ještě pro dlužníka připravit upomínku, říká Jiří Suchý, ředitel divize Produkty a inovace Air Bank a dodává, že na trhu sice existují služby, které dokážou všechny tyto úkony zabezpečit, jsou však placené. Naši klienti budou moci využívat tuto službu přímo u nás v aplikaci zdarma a zároveň zde vyřeší většinu běžných potřeb, jako je například spárování s platbou nebo upozornění na fakturu po splatnosti, které obvykle bývají placené, doplňuje.

Aplikace umí kromě jiného také připravit přehled faktur a podklady pro roční daňové přiznání. Poskytuje kompletní přehled o stavu veškerých faktur a upozorní na uplynutí termínů splatnosti. Fakturace v aplikaci My Air umožňuje vyplňovat faktury stejně jednoduše jako běžné platební příkazy a připravit je ve formátu PDF rovnou k odeslání zákazníkovi způsobem, na který je podnikatel zvyklý, tedy například e-mailem.

Novinka se týká pouze lidí, kteří mají u Air Bank vedený podnikatelský účet na IČO. Na běžném účtu pro fyzické osoby tedy možnost fakturace neuvidíte.

Fakturování v aplikaci My Air

Fakturování v aplikaci My Air

Autor: Air Bank a.s.,
Fakturování v aplikaci My Air

Fakturování v aplikaci My Air

Autor: Air Bank a.s.,
Fakturování v aplikaci My Air

Fakturování v aplikaci My Air

Autor: Air Bank a.s.,
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Autorka je redaktorkou serveru Měšec.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).