Hlavní navigace

Akcie CME se zředí, akcionáři společnosti přišli o značnou část hodnoty

Sdílet

Arsen Lazarevič 3. 5. 2013

Společnost CME, která vlastní televizi NOVA, upíše ve veřejné nabídce 54,4 milionu akcií za cenu 2,75 USD (zhruba 54 Kč) za akcii. 49,9 % by měl získat největší akcionář společnosti firma Time Warner. Výnos, který by realizovala z prodeje, je ve výši 149,6 milionu USD, což je téměř o 14 % méně, než společnost očekávala.

Akcie společnosti CME na to zareagovaly až 20 % pádem na současných 54,80 Kč za akcii. Ještě začátkem března se přitom akcie prodávaly za více než 100 Kč. Znamená to, že dlouhodobí akcionáři této společnosti mohli sledovat, jak během jednoho měsíce přišli o téměř polovinu investovaných peněz do této společnosti.

Rozhořčení také mezi akcionáři vzbuzuje nová smlouva s ředitelem společnosti CME Adrianem Sarbu až do roku 2016, která mu má zajistit nadstandardní ohodnocení a v případě zrušení smlouvy se dočká zlatého padáku ve výši až 5,4 milionů dolaru. Sarbu však příliš úspěšným ředitelem nebyl – nastoupil do ziskové společnosti, nyní je CME ztrátová. Sarbu také inicioval vznik mediální agentury Mediafax, která vygenerovala od svého fungování ztrátu více než 250 milionů Kč. Čtěte více: Adrian Sarbu zůstane prezidentem CME minimálně do roku 2016

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).