Hlavní navigace

Air Bank zvyšuje úročení na spořicím účtu, nově dá 6 % p.a. Koho se novinka týká?

Sdílet

Shutterstock.com: Peníze, podpora, prasátko, spoření Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed

Air Bank po Novém roce 2024 přichází se zvýšením úrokové sazby na spořicím účtu. Zatímco doposud byla maximální dosažitelná úroková sazba 5 % p.a., od 1. ledna můžete mít 6 % ročně, a to u vkladů od 250 tisíc Kč. Horní hranice vkladu není omezená, 6% sazbu nyní budete mít i v případě úložky nad 1 mil. Kč, což dosud banka úročila nulovou úrokovou sazbou.

Úroková sazba na spořicím účtu Air Bank od 1. ledna 2024
Spořicí účty v Kč pro fyzické osoby (nepodnikající) Původní bonusová úroková sazba p.a. Nová bonusová úroková sazba p.a.
Vklady do 250 tisíc Kč 5,00 % 5,00 %
Vklady od 250 tisíc korun do 500 tisíc Kč 4,00 % 6,00 %
Vklady od 500 tisíc do 1 mil. Kč 0,10 % 6,00 %
Vklady nad 1 mil. Kč 0,00 % 6,00 %

Zdroj: Air Bank

Podmínky pro získání nové úrokové sazby

  • Pro stávající klienty není nové úročení spořicího účtu automatické. Pokud už u Air Bank máte účet a chcete získat novou výši sazby, musíte ještě vyčkat, až vám přijde od banky e-mail, ve kterém naleznete aktivační tlačítko. Nabídka platí do 31. 1. 2024, ale banka toto období může i bez oznámení prodloužit.
  • Další podmínkou pro stávající klienty je alespoň 5 plateb platební kartou ještě nyní v lednu a poté v každém dalším měsíci.
  • Noví klienti budou mít vyšší úrokovou sazbu zapnutou hned při založení spořicího účtu.
  • U nových klientů odpadá povinnost 5 plateb kartou v měsíci aktivace účtu a v následujícím měsíci po jeho založení.

Chceme mít pro klienty pořád ty nejlepší podmínky. Pro konzervativnější zhodnocení vyšších vkladů ještě takovou nabídku ale nemáme, i když na ní už intenzivně pracujeme. Prozatím tak přicházíme s novou akční nabídkou ve formě zvýšeného úroku na spořicím účtu, která do jisté míry potřebu klientů na zhodnocení vyšších vkladů supluje, dodává Jiří Suchý, ředitel divize Produkty a inovace Air Bank.

Banka nyní ještě připravuje novou službu, která má umožnit zajímavé zhodnocení vyšších úspor v dlouhodobém horizontu, detaily však prozradí později, až bude novinka zcela připravena.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).