Spočítejte si...

Zavřít

Air Bank snižuje úrok na spořicím účtu

Od 1. října 2012 Air Bank snižuje stávající úrokovou sazbu na spořicím účtu ve výši 2,5 % p.a. o jednu desetinu procentního bodu. Nový úrok tak bude 2,4 % p.a. Tip: Pro přehled úrokových sazeb na spořicích účtech využijte náš srovnávač.

Tato aktualita byla zaslána čtenářem serveru Měšec.cz pomocí formuláře Přidat aktualitu. Děkujeme!

Horké podzimní tipy na běžné účty bez poplatků Saxo Bank spustila aplikaci pro transparentnější obchodování        
James
James (neregistrovaný) ---.86.broadband.iol.cz
21. 9. 2012 17:10 Nový

Je to tu

celé vlákno

Už je to tu, určitou skupinu lidí nalákaly, tak se může snižovat;-)

Patrik Chrz aura:92
22. 9. 2012 6:12 Nový

Re: Je to tu

celé vlákno

Na druhou stranu je vidět úplně odlišný přístup na rozdíl od ostatních bank. Klienti dostali SMS (které banky aktivně informují klienty v případě zhoršení podmínek?) a i po snížení je produkt stále výhodný.
Vyšší úrok bez dalších podmínek nebo sankcí při výběru má jen MPU (2,55 %; do konce roku bez daně) a to je záložna.

Lukáš Blecha aura:51

Re: Je to tu

celé vlákno

Mně osobně žádná sms nepřišla... A je to přesně jak jsem čekal. Nalákání klientů a pak postupné snižování úročení.

klient AirBank
klient AirBank (neregistrovaný) ---.mkinet.cz
22. 9. 2012 21:59 Nový

Re: Je to tu

celé vlákno

Klientem AirBank jsem taky a SMS jsem nedostal, poslali mi jen e-mail.

MPÚ má do konce roku bez daně vklady pouze do přibližně 100 tisíc Kč, záložna se projevuje de facto pouze tím že vás nutí mít u nich uložených neúročených 100 Kč (mimochodem - to vás nutí třeba i FIO na svém běžném účtu a záložna to není).

Výhodnější než těch 2,4% p.a. je kromě MPÚ s http://www.mpu.cz/cs/sporeni-bez-prekazek navíc ještě toto:

http://www.metunion.eu/sporici-konto
http://www.unicreditbank.cz/web/obcane/vklady-a-investice/sporici-ucet-prima

Miky
Miky (neregistrovaný) ---.62.broadband7.iol.cz
23. 9. 2012 17:51 Nový

Re: Air Bank snižuje úrok na spořicím účtu

celé vlákno

Také jsem dostal jen email, aspoň že to. Snížení jsem čekal, ta velká TV kampaň je musí hodně zatížit, tak už šětří. Mě osobně snížení nevadí, s tím jsem počítal, že může přijít. Ale vytočily mě ty jejich povídačky a zdůvodnění a hlavně výmluvy, že neporušují garanci TOP3 s odvoláním se na nějaké věty podmínek, což podle mne porušují. Pokud počítam jen banky co znám, tak zunobank, unicreditbank, equabank maji na spořícím větší úrok než 2,4%. Proto s nimi končím. V airbance jsem neměl na spořícím zrovna málo, tak to přesouvám do equabanky (2.6%). Sice to není moc rozdíl, ale už z principu nechci mít peníze někde, komu už nevěřím....

Patrik Chrz aura:92
23. 9. 2012 18:20 Nový

Re: Air Bank snižuje úrok na spořicím účtu

celé vlákno

Beru zpět, nepřišla SMS, ale e-mail (já je mám přesměrované na mobil, tak jsem to správně nerozlišil).
Každopádně ty podmínky neporušila. Moc konkurence na trhu není.
Srovnatelný produkt s vyšším úročením má jen Unicredit (ale jen do konce roku), Axa (platí jen pro nové zákazníky a jen do konce roku) a MPU (ale to není banka).
Zuno a Equa mají sice více, ale zde už jsou jiné podmínky (sankce při výběru), takže bych to spíše porovnával s termíňákem.

Milan
Milan (neregistrovaný) ---.anonymouse.org
24. 9. 2012 8:30 Nový

Re: Air Bank snižuje úrok na spořicím účtu

celé vlákno

Vždy si najdou nějakou větu na základě které se "obhájí", že nic neporušují. Díky slovu "srovnatelný" se můžou vždy odvolat na "nesrovnatelnost" - stačí aby jiná banka měla na spořícím účtu jakýkoliv parametr jiný, např. poplatek za nějakou službu. Pro mě jako zákazníka jsou i equa a zuno z hlediska spořícího účtu srovnatelné, jen mají vyšší úrok. Toto není soud, aby se obhajovali, ale většina zákazníků včetně mě to jako porušení bere. V AirBank očividně přešli na jinou strategii a to získat max. zákazníků na běžné účty. Stačí sledovat reklamy, jak se jejich obsah změnil. Na jaře lákání na 2,5%, teď lákají na jiné věci.

Patrik Chrz aura:92
24. 9. 2012 11:37 Nový

Re: Air Bank snižuje úrok na spořicím účtu

celé vlákno

Tak pro mě je srovnatelný normální spořák Zuno (2 %) a normální spořák Equa (2,3 %) a to jsou na tom pořád lépe. Plus varianta, kdy přijdu v případě výběru o všechny (Zuno) nebo část (Equa) úroků z celé uložené částky v daném měsíci by pro mě byla poměrně drahá. Pokud hodlám peníze na účtu nechat delší dobu, tak se rozhodnu pro nějaký termíňák.
Jako konkurenci tak vidím MPU (2,55 %) a MSD (2,8 %), ale tady jde o záložny a pak akční nabídky do konce roku Unicredit (2,5 %) a Axa (ta je jen pro nové klienty 2,8 nebo 2,9 %)
Samozřejmě je tu možnost, že zavedou také nějaký plus účet, ovšem mám obavu, aby to nedopadlo jako u mBank, kde se zavedením Plus účtů došlo k razantnímu snížení úrokových sazeb u těch standardních.

Milan
Milan (neregistrovaný) ---.anonymouse.org
24. 9. 2012 16:47 Nový

Re: Air Bank snižuje úrok na spořicím účtu

celé vlákno

Z části máš pravdu a hezky AirBanku hájíš :-) Ale přirovnávat "plus" varianty spořících účtů k termínovaným vkladům je podle mě nesmysl. To je jiný produkt, jiné parametry a proto také banky nabízí oboje. Nelze podle mne srovnávat situaci, kdy musím nečekaně vybrat ze dne na den a např. v případě extra spoření v equa dostanu za měsíc jen menší úrok o 0,8% (z naspořených peněz nepřijdu ani o halíř ! - jen méně vydělám) nebo jestli zaplatím poplatek za předčasný výběr term.vkladu 0,3% z CELKOVÉ uložené částky (tady nejen že přicházím o úrok, ale i o část mých peněz). To je dost velký rozdíl. Je to věcí každého co si vybere, ale srovnatelné ty produkty podle mne nejsou.

Konec konců AirBanka to mohla udělat podobě, klidně snížit na 2,4% a pokud se na to za měsíc nesáhne tak 0,1% bonus. Pak bych to považoval za držení garance top3, protože já peníze ze spořícího účtu nečerpám.

Patrik Chrz aura:92
24. 9. 2012 17:09 Nový

Re: Air Bank snižuje úrok na spořicím účtu

celé vlákno

Záleží na tom, na jak dlouho máš termínovaný vklad uzavřen. Obvykle při jeho předčasném ukončení platíš smluvní pokutu (ta je velmi různorodá od desetin procenta v případě bank po i 5 % v případě některých záložen), ovšem nepřicházíš o úrok. Může se tak stát, že tato sankce je méně "bolestivá", než snížení úroku z celé úročené částky.

Prostě každý produkt je jiný, jak termínovaný vklad, tak spořicí účet se sankcí za výběr.

Možná by bylo nejbližší porovnání k vkladu s výpovědní lhůtou - zde platíš smluvní pokutu jen z vybírané částky.

Jak jsem psal, je zde i varianta "plus" účtu, ale pak se obávám, že by o hodně kleslo úročení toho základního.
Mě je to konec konců fuk, já si nedávno založil účet u MPU s 2,55 % a ještě do konce roku bez daně.