Hlavní navigace

Air Bank sjednotí všem klientům strop pro TOP3 garanci na 250 tisíc korun

Sdílet

Gabriela Hájková 14. 8. 2015

Air Bank od září sjednotí podmínky na účtech tak, že úrokem s TOP3 garancí bude zhodnocovat jen vklady do 250 tis. Kč. Tento strop banka zavedla pro nové klienty už v únoru 2014. Nyní bude strop platný i pro starší klienty, kterým banka dosud zachovávala původní podmínky a úročila jejich vklady sazbou s TOP3 garancí do jednoho milionu korun.

Banka chce podle vlastního vyjádření prostředky použít na zvýšení počtu poboček a bankomatů. Kromě toho chce od září zvýšit úročení na spořicích i běžných účtech aktivním klientům, kteří Air bank využívají i pro běžné bankovnictví a měsíčně udělají aspoň pět transakcí kartou.

Ti tak získají na běžném i spořicím účtu úrok 1,5 % ročně s tím, že na běžném bude platit pro částky do 100 tis. kč a na spořicím do 250 tis. Kč. Vklady na spořicích účtech nad částku 250 tis. kč se budou úročit 0,8 % místo 0,5 % ročně, což je sazba, která bude platit pro ostatní klienty, kteří nebudou platit kartou.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 8. 2015 21:14

  marťas (neregistrovaný) ---.92.broadband5.iol.cz

  To rovnou zrušte, beztak si tam stanovujete takové podmínky, aby jste TOP3GARANCI dodržovali jen na papíře. Podobné produkty s lehoulince jinými podmínkami do srovnání nezahrnujete, proč?........­..........No a největší výsměch jsou odpovědi AIR BANK na facebooku. Oni to ospravedlňují tím, že klient si přeje vyšší úroky a, že to bude pro 90 procent klientů výhodnější a vydělají na tom. Dobrá tedy a proč třeba nesníží poplatek za výběr z cizího bankomatu?? To si přeje sna 99,9% klientů.

 • 15. 8. 2015 16:59

  Tomáš Marný

  Protože průměrně inteligentní šimpanz si v případě nouze dokáže vybrat za přijatelných 10,- Kč na terminálu Sazky...

 • 15. 8. 2015 18:09

  marťas (neregistrovaný) ---.92.broadband5.iol.cz

  Ano ano a to pouze 3 tis. Kč. Tak to gratulace. Navíc je to omezené i počtem výběrů za určitou dobu nebo celkovou částkou za urč. domu, teď přesně nevím nechce se mi to hledat ale je to tak. Kvalitka. Je mi jasné, že v Praze se to neřeší, když tam má AIR bankomaty pár zastávek metra od sebe. Opravdu nelze platit kartou v každém obchodě, to je taky fakt, který mnoho lidí jaksi přehlíží. Výběr z cizího za 25 je prostě vyděračství. :-)))

 • 17. 8. 2015 4:29

  Venca (neregistrovaný) 213.191.100.---

  Jasna kometa nam pomalu dohoriva k prumeru az podprumeru. Ted tu banku muzete mit radi, ale jinak je vam k nicemu nadprumernemu. Zbyly uz jenom ty solidni reklamy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).