Hlavní navigace

Air Bank loni vydělala 1,5 miliardy korun, přibyli ji také klienti

Sdílet

Lenka Kašparová 7. 2. 2020

Air Bank v roce 2019 dosáhla největšího zisku ve své historii. V minulém roce její nekonsolidovaný čistý zisk činil 1,5 miliardy korun. Meziročně tak vzrostl o 7 %. Počet jejích klientů se loni zvýšil o 115 tisíc, což představuje meziroční nárůst o 17 %. Celkově tak má banka už přes 788 tisíc klientů. Současně o pětinu stoupl i objem bankou poskytnutých úvěrů a dařilo se jí navyšovat také příjmy z běžného retailového bankovnictví.

Spustili jsme řadu nových služeb, jako jsou okamžité platby, multibanking, aplikace pro placení Apple Pay a Google Pay nebo možnost otevřít si nový účet přímo v aplikaci My Air. I díky tomu se počet klientů na konci roku přiblížil hranici 800 tisíc. Těší mě, že se naší bance v uplynulém roce dostalo uznání i od odborné veřejnosti, která Air Bank ocenila tituly Nejlepší banka, Banka roku, Banka zákazníků nebo Vstřícná banka, říká Michal Strcula, generální ředitel Air Bank.

Počet běžných účtů vedených bankou se navýšil o 19 % na 889 750. Vzrostl také počet spořicích účtů, a to o 15 % na 498 414. Objem vkladů na běžných a spořicích účtech klientů meziročně stoupl o 5 % na 107,1 miliardy korun. Celková bilanční suma Air Bank se meziročně zlepšila o 6 % a dosáhla částky 118,7 miliardy korun. Vlastní kapitál se navýšil o 27 % na 9,8 miliardy korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).