Hlavní navigace

Administrativa podnikatelů bude jednodušší

14. 5. 2010

Sdílet

Prezident republiky Václav Klaus včera podepsal  návrh zákona, který by měl snížit administrativní zátěž podnikatelů. Zákon nabývá účinnosti prvním dnem třetího kalendářního měsíce  následujícího po dni vyhlášení ve Sbírce zákonů, uvedlo ve své zprávě Ministerstvo průmyslu a obchoduPozitivní dopad těchto úprav můžeme vyčíslit částkou přes půl miliardy korun ročně. O tu se  podnikatelům ročně sníží jejich náklady, uvedl ministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský.

Zákon se zaměřuje na změny právní úpravy v oblasti ochrany spotřebitele, vstupu do podnikání a v oblasti technické legislativy. Obsahem návrhu jsou změny živnostenského zákona, zákona o ochraně spotřebitele, občanského zákoníku, zákona o České obchodní inspekci, zákona o metrologii a zákona o technických požadavcích na výrobky, uvádí zpráva. 

Dále specifikuje, že ve vztahu k živnostenskému úřadu se ruší povinnost předkládat výpis z obchodního rejstříku, povinnost ohlašovat změny údajů vedených v evidenci obyvatel nebo oznamovat přerušení činnosti na dobu delší 6 měsíců. Podepsaný návrh také vypouští povinnost mít doklady, které prokazují způsob nabytí zboží nebo materiálu pro účely kontroly v provozovně. Odstranit by se měla také duplicita kontrolní činnosti České obchodní inspekce a orgánů ochrany veřejného zdraví.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).