Hlavní navigace

ADIS se mění na Moje Daně. Finanční správa inovovala daňový portál pro elektronická podání

Sdílet

Stávající ADIS (Automatizovaný daňový informační systém) daňový portál Finanční správy https://adisdpr.mfcr.cz/adistc/adis už má novou verzi s názvem Moje daně https://adisspr.mfcr.cz/pmd/. Finanční správa projekt Moje daně spustila v neděli 28. února 2021.

Kromě nového designu webu je zásadní novinkou podpora přihlášení přes NIA (národní bod pro identifikaci a autentizaci). To v praxi mj. znamená podporu přihlašovacích údajů od bank, které toto podporují. V době publikace aktuality jde o Českou spořitelnu, ČSOB a Komerční banku.

Technologickou recenzi si můžete přečíst na sesterském serveru Lupa.cz, základní přehled zveřejnil server Podnikatel.cz. Na Měšci připravujeme podrobnou recenzi.

Daňový portál byl oficiálně spuštěn již v březnu 1993, projekt Moje daně jen jeho aktualizací, pozadí běží stejné. O vývoj a provoz se stará hradeckokrálovecká společnost GIST, s.r.o. Systémovým integrátorem projektu je společnost IBM Česká republika, spol. s r.o.  Aplikace je provozována na IBM serverech s operačním systémem AIX, databázovým systémem Informix a aplikačním serverem Tomcat.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).