Hlavní navigace

Absolventi VŠ: Chceme průměrnou mzdu

Sdílet

Arsen Lazarevič 11. 9. 2015

Absolventi požadují po absolvování vysoké škole většinou mzdu na úrovni mzdy průměrné. Zatímco ženy jsou skromnější a spokojily by se s měsíčně  22 820 Kč. muži požadují průměrně 26 518 Kč. Šetření zpracoval Bankovního institutu vysoké školy, kterého se zúčastnilo dokonce 13 000 studentů z více než 67 univerzit.

 Kdo je vysněným zaměstnavatelem pro vysokoškoláky? Na předních místech se umístily společnosti Google, Škoda Auto a Česká národní banka. Absolvent vysoké školy má podle statistik průměrně 85% šanci, že si do roka po skončení studia najde uplatnění na trhu práce.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 9. 2015 22:38

  jehovista (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Otazka je kolik ten Google potrebuje sociologu a andragogiku.

 • 12. 9. 2015 9:31

  Ženská (neregistrovaný) 89.24.201.---

  A je to v pořádku, když je společnost nutí, aby sháněli po všech čertech literaturu a dřeli zbytečnosti, které pak mozek stejně vysouvá v zájmu své vlastní sebezáchovy. VŠ přestává být ukazatelem téměř čehokoli, píli však měří nadále. Když si nikde neumějí vážit lidí, kteří si poradí doopravdy a dají na papíry-co šlo dřív bez maturity, na to teď nestačí bakalář-ať ta ztracená léta pěkně proplatí. V podstatě je směšné, že dělník se základním vzděláním vydělá dvojnásobek toho, co člověk s prestižním povoláním.

 • 12. 9. 2015 12:25

  Nairoby :-) (neregistrovaný) ---.inext.cz

  Předně, nikdo je nenutí ....oni chtějí, literaturu v dnešní době po všech čertech…?? To snad za totáče ale dnes to určitě ne...to není nic tak složitého. Takový dělník si narozdíl od toho čerstvého vysokoškoláka peníze zaslouží již vytváří nějaké hodnoty, a také nezačal na závratných částkách, leč se k nim musel dopracovat. Rozhodnutí je přece na každém jak dlouho bude studovat a co, pokud jsou vysokoškoláci natolik výjimeční tak by jim ve věku kolem 20. let mnělo být už jasné jak to s placením za různé práce je. Vysokoškolák je jako novorozeně..... Má předpoklad, ale ještě neprokázal, že ho umí využívat.... V jakékoli práci ho jako nemluvně musíte zpočátku vodit za ruku. Vysokých škol jako hub po dešti a titul je již běžnou a devalvovanou měnou. S diplomem v červeném tubusu absolvent uspořádá big party v domnění, že vše těžké již zvládl. Opak je pravdou. Toto je kámen úrazu – právě vysokoškolák musí totálně polknout své ego a pustit z hlavy, že nějaký diplom vůbec získal, jinak se k praxi nedostane.
  Vím, drazí vysokoškoláci, že když nás lapali, pěkně nám zpívali. Lhali, že s titulem z jejich školy budete mít otevřené dveře všude. Neznám v Č.R. takovou školu. To, že mají vysoké školy úspěšné absolventy na manažerských pozicích, je především zásluha těch absolventů, nikoli škol. Diplom za nikoho práci neudělá a naopak to že někdo tento papír nemá naznamená že by nemohl toho kdo jej vlastní stačit s přehledem do kapsy. (a že takových lidí znám hodně) Mám za to, že naše školství je v troskách a tituly neznamenají vůbec nic, raději příjmu a budu platit lidi bez titulu v šuplíku za kterými uvidím kus práce.

 • 14. 9. 2015 12:01

  Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz

  musim souhlasit s tim, ze obecne delnik vykona daleko vetsi kus prace, lepe receno vytvari nejake skutecne hodnoty, spousta dnesnich VS (samozrejme ne vsichni) sedi v kancelari u kaficka a jejich efekt je minimalni... Tech potrebnych VS, kteri skutecne neco ridi a rozhoduji je tak 20-30% a ty maji byt zaplaceni, zbylych 70% kdyby vzalo do ruky lopatu, tak budou spolecnosti prospesnejsi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).