Hlavní navigace

75 % absolventů získá praxi během studia

Sdílet

Arsen Lazarevič 22. 5. 2014

Absolventi vysokých škol musí získat praxi již během studia, jinak to na pracovním trhu budou mít těžké: Absolventi škol patří mezi ty uchazeče o zaměstnání, kteří shánějí práci poměrně obtížně. Šanci na získání dobrého zaměstnání zvyšuje praxe během studia, znalost cizích jazyků a dobrá informovanost, uvedla Jitka Součková, ze společnosti Grafton.

Řada z nich je tak nucená hledat práci před prázdninami, brigádu si pak můžou uvést do životopisu. Zhruba v 75 % případů jsou v tomto směru studenti aktivní už během studia a většina z nich si hledá práci ještě před svými posledními prázdninami. V současné době tedy registrujeme značný nárůst zájmu absolventů o pracovní pozici. Ve srovnání s minulým měsícem je to třikrát více, dodává Součková.

A co když nemůžete práci najít? Pak podle ní je nutné slevit ze svých požadávků a zaměřit se na menší společnosti. Naučte se další jazyk, absolvujte rozvojové kurzy, využijte neplacených stáží. A rozhodně nečekejte na nabídky pozic. Oslovte napřímo firmy, pošlete jim své strukturované CV s dobře vypracovaným motivačním dopisem, zakončuje. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).