Hlavní navigace

5 tipů, jak vybrat cestovní pojištění

Sdílet

Gabriela Hájková 27. 2. 2012

Ať už se chystáte na pozdní zimní dovolenou za hranicemi nebo plánujete nějakou jarní, budete potřebovat cestovní pojištění. Na co se zaměřit, abyste vybrali ten správný produkt? Především nevybírejte jen podle toho, že máte možnost uzavřít smlouvu co nejsnáze a nejlépe v pěti minutách. Spousta podmínek a parametrů tak může utéct vaší pozornosti a vy pak můžete uzavřít pojištění, které nebude odpovídat vašim potřebám.

Nebuďte líní porovnat nabídky

Neuzavírejte první pojistku, na kterou narazíte. Říkáte si: čas jsou peníze? V tomto případě by to totiž mohlo platit naopak. Srovnejte nabídky několika pojišťoven – na internetu najdete několik srovnávačů, které porovnávají pojistky nejen z hlediska ceny, ale i pokrytí, pojistné částky, asistenčních služeb a dalších doplňkových produktů.

Zvažte připojištění

Zauvažujte, jestli nepotřebujete nad rámec základní pojistky i doplňkové připojištění. Pokud například jedete do zahraničí lyžovat, je běžnou praxí že pokud někomu způsobíte úraz, žaluje vás o odškodnění. Související náklady pomůže pokrýt pojištění odpovědnosti, které se často k cestovnímu pojištění nabízí jako doplněk. Pokud plánujete sportovat, pročtěte si smlouvu, zda to, čím se chcete v zahraničí pobavit, ještě kryje základní pojistka a zda už není činnost předmětem připojištění.

Není asistence jako asistence

Když dva dělají totéž, není to totéž. Dvojnásob to platí u asistenčních služeb. Projděte si tedy u nabídek o kterých vážně uvažujete, do jakých částek máte kryty jaké úkony asistenční služby. Zaměřte se například na to, zda budete mít k dispozici non-stop asistenci v rodném jazyce nebo jestli se asistence vztahuje například i na pomoc s komunikací s místní policií či úřady.

Pojistné podmínky, pojistné podmínky, pojistné.....

Ačkoli je to nuda, obětujte čas přečtení pojistných podmínek. Jedině tak porozumíte produktu, za který chcete zaplatit. Každá pojišťovna je má trošku jiné, každý produkt má odchylky v tom, co kryje a do jaký výše. Pozornost zbystřete také u části „výluky“, abyste nesjednali produkt, který má například ve výlukách přesně ten sport, který jedete provozovat. Často je ve výlukách také nadmořská výška, od které už je turistika považována za vysokohorskou. Na ní už se běžná pojistka vztahovat nemusí.

Každý svého štěstí strůjcem

I když si vyberete tu nejlepší pojistku, nebude vám to nic platné pokud se například zraníte opilí či jinak omámení nebo vám pojišťovna dokáže, že jste přehnaně riskovali. Stejně tak ve výlukách všech pojišťoven najdete i škodu, která vznikla úmyslných jednáním.

Nepokoušejte proto osud, pokoušíte tím i svou peněženku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).