Hlavní navigace

10x a dost. UniCredit Bank chce za nadměrné používání karty poplatek

22. 9. 2020

Sdílet

UniCredit Bank Autor: Depositphotos

Zatím co ostatní vydavatelé platebních karet motivují své klienty k jejich používání, UniCredit Bank (UCB) se rozhodla jít opačnou cestou. Denně můžete kartou udělat maximálně 10 bezhotovostích transakcí, tj. plateb u obchodníka fyzicky nebo na internetu. Pokud počet překročíte, karta se zablokuje a už daný kalendářní den nezaplatíte. Na problém upozornili na základě zkušenosti klientky naši kolegové na serveru Peníze.cz. Ano, z bezpečnostních důvodů je standardní limit deset plateb denně. Klient může při založení účtu požádat o vyšší limit bez poplatku. Později pak za poplatek, potvrzuje pro Peníze.cz mluvčí UniCredit Bank Petr Plocek.

Faktem je, že změnit počet transakcí platební kartou (debetní i kreditní) u UniCredit Bank nelze udělat online, limit je daný interně, nikde se vám ani nezobrazuje. Jak ale Měšec.cz zjistil, není to neřešitelná situace. Telefonicky lze počet bezhotovostních transakcí kartou UCB navýšit na max. 20 denně, poplatek je 100 Kč. Pakliže chcete mít neomezený počet bezhotovostních transakcí, máte dvě možnosti:

  1. Nastavit neomezený počet přímo při zřízení karty (bez poplatku), musíte to ale výslovně požadovat, jinak vám banka automaticky nastaví 10 transakcí.
  2. Osobně počet transakcí zvýšit na pobočce, ta umí nastavit i neomezený limit. Poplatek je jednorázově 100 Kč za jednu kartu.

Pokud vám to vadí, řešení je jednoduché. Změňte banku. Ostatní vydavatelé karet mají limity hlavně na objem transakcí, ne na jejich počet. Rozdíl je jen v tom, že když budete příliš moc platit bezkontaktně, terminál vás čas od času vyzve k provedení kontaktní (čipové) transakce a tedy zadání PIN. A vše běží dál.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 9. 2020 12:29

    frantafous

    Takže to jejich U-konto je zadara, ale má další nevýhodu. Ještě si prý musíte předplatit autorizační smsky, které také nejsou zdarma, to si ten jejich účet teda zakládat nebudu. Internetbanking není asi pro seniory, protože mi platbu za zboží dal dotyčný raději v hotovosti, že mu to nešlo přeposlat. Alespoň, že může vybrat třikrát za jeden den z bankomatu. Já jsem ale mladší a využívám bankovní aplikaci ve smartphonu, což můžu jen doporučit. K vlastnímu účtu se totiž dostanete třeba jen přes otisk prstu bez zadávání kódů z smsek. Mínus pro italskou banku a plus pro Fio, Equa, Monetu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).