Hlavní navigace

Základní škola Bezručova uvítala spolupráci s Pioneer Investments

Základní škola Bezručova v Hradci Králové se zapojila do projektu Finanční akademie skupiny Pioneer Investments v ČR. Dne 23. března se žáci tří devátých ročníků zúčastnili přednášky Romana Dvořáka, analytika Pioneer Investments ČR, která měla za cíl objasnit základní pojmy z oblasti finančních a kapitálových trhů a dále souvislosti s aktuální globální ekonomickou krizí.

Sdílet

Žáci devátých tříd tak měli možnost vyslechnout nejen základní pojmy týkající se investic, ale také se dozvědět na konkrétních příkladech historicky nejvýznamnějších finančně-ekonomických krizí, jaké byly příčiny jejich vzniku, jak obvykle končily a jaké podobnosti mají s tou současnou. Během přednášky pokládal Roman Dvořák žákům otázky, které mnohdy vyvolaly živou diskusi. Otázky pokládali i sami studenti, kteří se zajímali například o to, jak může tato krize trvat dlouho, zda hrozí vysoká nezaměstnanost a kdy lze očekávat zavedení eura v ČR.

Dosavadní pozitivní ohlasy na přednášky v rámci dlouhodobého vzdělávacího projektu Finanční akademie nás velice těší. Školy projevují trvalý zájem o naše přednášky, a to nejen v Čechách, ale i na Slovensku. Uvědomují si, že vzdělávání v oblasti financí a investic je nezbytné. Pro letošní rok jsme připravili malé oživení v podobě dotazníku, který nám umožní lépe vyhodnotit vědomosti žáků, a tím zároveň posoudit účinnost tohoto projektu, uvádí Dana Řezníková, ředitelka marketingu a PR skupiny Pioneer Investments v ČR.

Dlouhodobý vzdělávací projekt Finanční akademie pro děti, který skupina Pioneer Investments v ČR odstartovala v loňském roce sérií přednášek na vybraných základních školách a osmiletých gymnáziích, bude pokračovat i v letošním roce, a to se zaměřením na střední školy. Dalšími posluchači budou v dubnu gymnazisté z Berouna.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).