Hlavní navigace

Změny ve vedení HVB Bank a Živnostenské banky

HVB Bank i Živnostenská banka mají od 1. dubna 2007 stejné složení představenstva

Doba čtení: 1 minuta

V souvislosti s připravovanou fúzí Živnostenské banky a HVB Bank dochází ke změnám v personálním složení nejvyššího vedení bank. Všechny změny schválily dozorčí rady obou bank na svých zasedáních uskutečněných 28. března 2007.

Ing. Jiří Kunert bude vykonávat funkci generálního ředitele a předsedy představenstva Živnostenské banky a nově také prvního náměstka a místopředsedy představenstva HVB Bank. Generálním ředitelem a předsedou představenstva HVB Bank i nadále zůstává Ing. David Grund, který se však zároveň stává prvním náměstkem a místopředsedou představenstva v Živnostenské bance.

Na pozice náměstků a členů představenstva byli do obou bank jmenováni Dr. Peter Koerner, který dosud působil v představenstvu HVB Bank, a Ing. Aleš Barabas, který byl místopředsedou představenstva v Živnostenské ban­ce.

Mag. Friederike Kotz, členka představenstva a výkonná ředitelka HVB Bank, a Massimiliano Fossati, člen představenstva Živnostenské banky ukončili k 31. březnu 2007 své působení ve vrcholovém vedení bank.

HVB Bank i Živnostenská Banka jsou součástí italské bankovní skupiny UniCredit Group. Stejné složení představenstva Živnostenské banky a HVB Bank je přechodným řešením do uskutečnění fúze, která je naplánována na konec letošního roku. Sloučená banka bude působit pod názvem „UniCredit Bank Czech Republic, a.s.“