Hlavní navigace

Změny ve vedení HVB Bank a Živnostenské banky

HVB Bank i Živnostenská banka mají od 1. dubna 2007 stejné složení představenstva

Sdílet

V souvislosti s připravovanou fúzí Živnostenské banky a HVB Bank dochází ke změnám v personálním složení nejvyššího vedení bank. Všechny změny schválily dozorčí rady obou bank na svých zasedáních uskutečněných 28. března 2007.

Ing. Jiří Kunert bude vykonávat funkci generálního ředitele a předsedy představenstva Živnostenské banky a nově také prvního náměstka a místopředsedy představenstva HVB Bank. Generálním ředitelem a předsedou představenstva HVB Bank i nadále zůstává Ing. David Grund, který se však zároveň stává prvním náměstkem a místopředsedou představenstva v Živnostenské bance.

Na pozice náměstků a členů představenstva byli do obou bank jmenováni Dr. Peter Koerner, který dosud působil v představenstvu HVB Bank, a Ing. Aleš Barabas, který byl místopředsedou představenstva v Živnostenské ban­ce.

Mag. Friederike Kotz, členka představenstva a výkonná ředitelka HVB Bank, a Massimiliano Fossati, člen představenstva Živnostenské banky ukončili k 31. březnu 2007 své působení ve vrcholovém vedení bank.

HVB Bank i Živnostenská Banka jsou součástí italské bankovní skupiny UniCredit Group. Stejné složení představenstva Živnostenské banky a HVB Bank je přechodným řešením do uskutečnění fúze, která je naplánována na konec letošního roku. Sloučená banka bude působit pod názvem „UniCredit Bank Czech Republic, a.s.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).