Hlavní navigace

Změna ve vedení Commercial Union, životní pojišťovna, a.s.

Sdílet

Novým předsedou představenstva společnosti Commercial Union, životní pojišťovna, a.s. byl
25. září zvolen pan Austin Kimm. Stalo se tak poté, co byl z této funkce odvolán Neville John Thrower. Po vyřízení všech právních formalit bude pan Austin Kimm zároveň jmenován generálním ředitelem společnosti.

Po podpisu dlouhodobé manažerské smlouvy pan Kimm shrnul své první dojmy ve funkci takto: „Přestože náš tržní podíl není tak vysoký, jaký bych rád viděl, je naší snahou maximálně posílit pozici Commercial Union, životní pojišťovny, a. s. na českém trhu. Věřím, že s pomocí know-how největší britské pojišťovací skupiny, uplatněním britského profesionalismu na vše, co děláme a díky některým vnitřním změnám, můžeme dosáhnout a dosáhneme nejen lepších výsledků v blízké budoucnosti, ale překonáme i naše konkurenty na trhu.“

Austin Kimm je Brit, v roce 1987 ukončil studia práva a od tohoto roku je jeho profesní kariéra spojena se společností Aviva plc. Je velmi zkušeným manažerem s mnoha praktickými zkušenostmi a nejvyšší dostupnou kvalifikací v pojišťovnictví představující členství v prestižní společnosti „The Chartered Insurance Institute“ ve Velké Británii. V minulých dvou letech působil v Austrálii jako generální ředitel pro strategii a akvizice a před touto pozicí pracoval v mezinárodní divizi v Londýně (ještě před fúzí Norwich Union a CGNU), kde byl zodpovědný za strategii a plánování rozvíjejících se trhů mimo Evropu.

Commercial Union, životní pojišťovna, a. s. působí v České republice od roku 1997 a specializuje se na investiční životní pojištění. Za I. Pololetí roku 2002 dosáhla předepsaného pojistného ve výši 162,2 Mil. Kč, což představuje nárůst téměř 32 % oproti stejnému období roku 2001. Commercial Union, životní pojišťovna, a. s. je 100% dceřiná společnost Aviva plc. (dříve známé jako CGNU plc.) – největší britské pojišťovací skupiny a jedné z největších životních pojišťoven v Evropě s významnou pozicí na světových trzích. Aviva je sedmou největší světovou pojišťovnou podle hrubého předepsaného pojistného. Těžiště činnosti spočívá v dlouhodobých spořících programech, správě fondů a všeobecném pojištění. Celosvětové přijaté pojistné a investice retailu za rok 2001 představují částku ve výši 28 mld. britských liber a skupina spravovala k 30. 6. 2002 aktiva ve výši více než 214 mld. britských liber.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).