Hlavní navigace

Změna představenstva v Banca Comerciala Romana

Generální ředitel Banca Comerciala Romana (BCR), Nicolae Danila, dnes rezignoval na svoji funkci a oznámil svůj odchod z banky. Prozatímním generálním ředitelem byl jmenován Manfred Wimmer, člen představenstva BCR, který nastoupí do funkce s účinností od 1. prosince 2007.

Sdílet

Nicolae Danila byl jmenován generálním ředitelem největší rumunské banky v roce 2000 a zůstal ve funkci i po privatizaci BCR v roce 2005 a převzetí banky skupinou Erste v roce 2006. Své rozhodnutí odstoupit z funkce Nicolae Danila komentoval slovy: “Domnívám se, že jsme společně s celým týmem dosáhli v BCR velkého úspěchu. Rád bych dnes informoval naše klienty, partnery, spolupracovníky a trh, že po vzájemné dohodě odejdu z banky k 1. prosinci 2007. Jsem přesvědčen o tom, že můj nástupce bude pokračovat v úspěšném rozvoji BCR a přeji mu i BCR vše nejlepší.”

“Nick se výrazně podílel na solidních finančních výsledcích Banca Comerciala Romana a za to bychom mu rádi poděkovali. Bance zajistil stabilitu a svými rozsáhlými zkušenostmi zabezpečil její integraci do Erste Group. Chápeme a akceptujeme jeho rozhodnutí, na jehož časovém průběhu jsme se dohodli společně. Přejeme mu do budoucna vše nejlepší“, prohlásil Andreas Treichl, generální ředitel Erste Group.

Manfred Wimmer vedl tým zodpovědný za akvizici Banca Comerciala Romana skupinou Erste Group. V současné době je viceprezidentem a členem představenstva BCR odpovědným za integraci této banky do Erste Group. “Manfred Wimmer je ideální volbou pro tuto seniorskou pozici. Výborně zná jak činnost skupiny Erste Group, tak i rumunské banky a je nejlépe vybaven k tomu, aby využil skupinové synergie a výhody rumunské dceřinky k tomu, aby posunul BCR do další fáze“, komentoval Andreas Treichl volbu nového generálního ředitele.

Manfred Wimmer bude vykonávat úlohu generálního ředitele dočasně. Jeho prioritami budou dokončení integračního a rozvojového programu (IDP) a zlepšení systému řízení a výkonnostních modelů. Nový generální ředitel bude jmenován po dokončení procesu integrace a v centru jeho pozornosti budou klientské obchody a další posílení vedoucího postavení BCR na trhu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).