Hlavní navigace

Změna investiční strategie fondu nové ekonomiky

Praha (10. července 2006) ČP INVEST, investiční společnost a.s. obdržela rozhodnutí České národní banky, kterým byla schválena změna statutu Fondu nové ekonomiky. Fond mění název na Fond nových ekonomik a jeho investiční strategie se zaměří na akcie bonitních společností z rozvíjejících se regionů-východní Evropa, Asie, Latinská Amerika.

Sdílet

Fond se přejmenovává na Fond nových ekonomik a mění se jeho investiční strategie, která začne platit od 29.8.2006. Přechod­né období dává možnost podílníkům fondu reagovat na tyto změny.

Cílem Fondu nových ekonomik je investovat do diverzifikovaného globálního akciového portfolia na trzích, které se vyznačují značným potenciálem růstu a zároveň patří do skupiny tzv. rozvíjejících se ekonomik. Portfolio bude obsahovat tituly, které budou regionálně pocházet z Asie, Latinské Ameriky či východní Evropy. Tyto ekonomiky se vyznačují vysokým potencionálním růstem a atraktivním oceněním.

Benchmarkem fondu je index složený z následujících dílčích složek:
Morgan Stanley Emerging Markets Index (MXEF) 90 %
1týdenní PRIBID 10 %

Rámcovou smlouvu na investování mohou zájemci uzavřít na obchodních místech ČP INVEST – klientských centrech eBanky a obchodních místech RMS-Finance.

ČP INVEST investiční společnost je členem finanční skupiny České pojišťovny a řádným členem Asociace fondů a asset managementu ČR (AFAM ČR). Aktuálně spravuje 9 podílových fondů s celkovým majetkem více než 4,1 mld. Kč (k 1.6.2006). Fond korporátních dluhopisů a akciový Fond ropného a energetického průmyslu získaly v aktuálním hodnocení Fond Scoringu* nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení

*Fond Scoring CRA slouží pro orientaci investorů a vychází zejména z dosažených výsledků. Důraz se při přidělení známky klade na výkonnost, kolísavost hodnoty, příliv a odliv majetku či velikost fondů. Fond Scoring zavedly CRA a finanční server www.penize.cz v roce 2000.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).