Hlavní navigace

Zkombinujte jistotu a výnos zároveň, vyplatí se to

Přední česká finanční skupina ATLANTIK představila svým klientům nový, stabilní a výnosný ATLANTIK Flexibilní dluhopisový fond. Odborníci nabízejí fond, který je určen pro optimální zhodnocení střednědobě volných finančních prostředků. Portfolio fondu je z 90 procent investováno do instrumentu v české koruně a menší desetiprocentní část portfolia je investována do polských a německých státních dluhopisů.

Sdílet

Finanční skupina ATLANTIK rozšiřuje svou nabídku investičních fondů, která je určená spíše konzervativním investorům zaměřeným na atraktivní zisk s nízkou mírou rizika. Fond je jedinečnou kombinací dvou strategií. První je investice do dluhopisů a druhou je investice do instrumentů peněžního trhu. Investice do dluhopisů jsou tzv. stabilizátorem portfolia, protože již na počátku klient ví, jakého výnosu dosáhne na konci. Na druhou stranu instrumenty peněžního trhu jsou ovlivňovány růstem i poklesem úrokových sazeb a zajišťují tak okamžitou likviditu peněžních prostředků. ATLANTIK Flexibilní dluhopisový fond je tedy orientovaný na absolutní výnos. Na rozdíl od klasických dluhopisových fondů je schopen vydělávat peníze bez ohledu, zda úrokové sazby klesají nebo rostou. Volatilita, tedy kolísání hodnoty fondu, je díky použití těchto dvou typů strategie nižší než u tradičních dluhopisových fon­dů.

„Kromě investice do dluhopisového a peněžního trhu vyhledává fond i speciální příležitosti s cílem zajistit vyšší potenciál výnosu při mírném zvýšení rizika, např. investicí do dluhopisů s delší splatností nebo korporátních a zahraničních dluhopisů s vyššími úrokovými výnosy,“ vysvětluje Vratislav Svoboda, předseda představenstva investiční společnosti ATLANTIK AM. A dodává: „ATLANTIK Flexibilní dluhopisový fond aktivně přesouvá prostředky mezi dluhopisovými a peněžními trhy podle aktuálního vývoje na finančních trzích a změny úrokových sazeb.“

Hlavní filozofií portfolia fondu je ideálně zkombinovat jistotu a výnos zároveň, optimalizovat poměr riziko/výnos a umožnit jeho individuální nastavení. Fond se vyznačuje jednoduchou a jasnou strukturou s levným a průhledným řešením. Investor může okamžitě reagovat na osobní či tržní změny. „Minimální investice do ATLANTIK Flexibilního dluhopisového fondu je 10 tis. Kč,“ říká Petr Posker, investiční ředitel ATLANTIK AM a doporučuje investovat do tohoto fondu na minimálně 2 roky.

Kromě výhod jako je princip absolutního výnosu, nízká míra rizika, vyšší výnos než v bance, dva fondy v jednom, jasná kontrola a regulace je investice v české koruně, což snižuje její měnové riziko a výnos z prodeje fondu u fyzické osoby je po 6 měsících trvání investice osvobozen od daně z příjmu a u institucionálních investorů neovlivňuje investice do fondu koeficient pro odpočet DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).