Hlavní navigace

Životní pojištění Kooperativy vzrostlo v prvním čtvrtletí o 40 procent

O více než 20 procent zvýšila v prvním čtvrtletí letošního roku předepsané pojistné Kooperativa, která je druhou největší pojišťovnou českého trhu. Celkový objem předpisu dosáhl v prvních třech měsících výše 7,1 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o téměř 1,2 miliardy Kč. „Těší nás zejména dynamický růst v oblasti životního pojištění, navíc v dalších obdobích se ještě pozitivně projeví vliv převzetí neživotní části pojišťovny ČS, “ komentoval čtvrtletní výsledky firmy ředitel komunikace a marketingu Kooperativy Martin Diviš. Velká část předepsaného pojistného převzaté PČS se totiž projeví ve výsledcích Kooperativy až v příštím roce – vzhledem k tomu, že akvizice byla schválena 2. ledna 2004 a značná část pojistného z neživotního pojištění byla předepsána klientům již 1. ledna 2004.

Sdílet

Růst v oblasti životního pojištění o 40 procent přičítá Diviš jednak celkovému růstu tohoto segmentu pojistného trhu v ČR, jednak úspěchu inovovaných produktů Kooperativy. Velký zájem klientů dokazuje, že celá oblast životního pojištění roste letos opět velmi dynamicky a v že této oblasti je stále velký potenciál, konstatoval.

Kooperativa, pojišťovna, a. s., je druhým největším pojišťovacím ústavem v České republice. Firma má základní kapitál dvě miliardy korun a zaměstnává více než 3500 lidí. V roce 2003 předepsala pojistné v celkovém objemu přes 20 miliard korun. V současné době firma disponuje více než 260 obchodních míst, klientům je k dispozici dále několik tisíc externích spolupracovníků, nonstop bezplatná Zelená linka 800 105 105 internetové stránky www.koop.cz. Hlavním akcionářem a strategickým partnerem Kooperativy je jedna z největších evropských pojišťovacích skupin Wiener Städtische Group. Příjmy Wiener Städtische Group z pojistného loni stouply na 3,61 miliardy eur, z čehož činilo 1,43 miliardy eur životní pojištění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).