Hlavní navigace

Živnostenská banka začala nabízet tzv. americkou hypotéku

Živnostenská banka začala klientům nabízet dlouhodobý neúčelový úvěr zajištěný nemovitostí, tzv. americkou hypotéku.
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Chceme nabídnout klientům nové možnosti dlouhodobějšího financování jejich potřeb až na dvacet let a bez zjišťování skutečného použití úvěru. Může se jednat například o nákup dražšího spotřebního zboží stejně jako o investici do podnikání, řekl George Briford, ředitel odboru vývoje nových produktů.

Úvěr lze čerpat až do výše 5 milionů Kč, maximálně však do 60 procent ceny zastavené nemovitosti, která musí být vždy určena k bydlení. Minimální výše úvěru je 800 tisíc Kč. Půjčku lze získat s úrokovou sazbou od 6,9 procenta p.a.

Úroková sazba je stanovena na základě aktuální úrokové sazby v době podpisu smlouvy a je platná po celé fixní období, které lze stanovit na 1,3,5 a 10 let. Klient splácí úvěr měsíčně neměnnou anuitní splátkou a má možnost mimořádné splátky vždy na konci fixního období. Doba splatnosti úvěru je 5 až 20 let.

Úvěr je možné čerpat jednorázově s tím, že při expresním způsobu čerpání klient předloží bance mj. pouze kopii návrhu na vklad zástavního práva k zastavované nemovitosti. Při běžném čerpání banka umožňuje čerpání úvěru až po vkladu zástavního práva k zastavované nemovitosti v katastru nemovitostí.

Ivo Polišenský PR Manager

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).