Hlavní navigace

Živnostenská banka snižuje poplatky u Osobního investičního životního pojištění

Živnostenská banka snižuje až o 40 procent vstupní poplatky při investicích do Osobního investičního životního pojištění. Nové poplatky budou platit až do konce září.

Sdílet

Pro investici do 250 tisíc korun činí nový vstupní poplatek 3,6 procenta, pro investici od 250 tisíc do 500 tisíc korun činí poplatek 2,7 procenta a pro investici nad 500 tisíc korun činí vstupní poplatek 1,5 procenta z investované částky. Minimální výše investice do Osobního investičního životního pojištění je 100 tisíc korun.

Investiční životní pojištění je ideálním produktem pro střednědobé a dlouhodobé investování. Snížením poplatků chceme produkt více přiblížit dalším klientům, kteří mají zájem o atraktivní možnosti investování a hledají vyšší zhodnocení, než jaké jim v současné době nabízejí klasické spořící produkty, uvedla ředitelka odboru Sales & Distribution Helena Suchánková.

Osobní investiční životní pojištění je klasickým bankopojišťovacím produktem, který Živnostenská banka připravila ve spolupráci se sesterskou společností Pioneer Investments a pojišťovnou Aviva. Jde o jednorázově placené životní pojištění kombinované s podílovým fondem. Klient si může zvolit ze tří investičních programů – konzervativního, balancovaného a dynamického. Standardní doba trvání pojištění je 10 let s možností automatického prodloužení Kromě Osobního životního pojištění Živnostenská banka nabízí také Privátní investiční životní, které jako první svého druhu na českém trhu nabízí klientům možnost vedení pojistné smlouvy také v jiné měně než v korunách, a to v eurech a dolarech. Minimální výše pojistného je 1 milion korun, alternativně 40 tisíc euro nebo 40 tisíc dolarů. Vstupní poplatky u tohoto produktu zůstávají beze změny na úrovni 1,5 procenta z objemu investice.

Ivo Polišenský
Tiskový mluvčí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).