Hlavní navigace

Živnostenská banka rozšiřuje možnost poskytnutí „100% hypotéky“

Živnostenská banka od června rozšiřuje a zjednodušuje možnost získání 100% hypotečního úvěru. V této fázi budou moci o 100% hypotéku požádat klienti, jejichž nemovitost se nachází v lokalitách Praha, Praha-západ, Praha-východ, Brno a Brno-venkov. V ostatních regionech se zvyšuje maximální výše úvěr na 90 % z původních 80 % ceny nemovitosti. Dosud Živnostenská banka poskytovala hypoteční úvěr do výše 100 procent hodnoty zastavené nemovitosti pouze v případě dozajištění úvěru termínovaným vkladem.

Sdílet

„Živnostenská banka chce tímto krokem zpřístupnit hypoteční úvěry dalším zájemcům o vlastní bydlení, kteří dosud nemají dostatečné finanční úspory. Narozdíl od běžné praxe na trhu nevyžadujeme uzavření životního pojištění,“ uvedl Jakub Dusílek, ředitel divize segmentového a produktového řízení pro retailové bankovnictví.

Živnostenská banka bude rovněž poskytovat 100% hypoteční úvěr na novou nemovitost kdekoli na území ČR, pořizovanou v rámci developerského projektu, který je zpracováván a financován Živnostenskou bankou nebo HVB Bank Czech Republic.

Stoprocentní hypoteční úvěr je určen pro financování bydlení. K zajištění úvěru je možné využít zděného rodinného domu, pozemku určeného ke stavbě rodinného domu nebo bytu, a to i v panelovém domě. Živnostenská banka ani v případě této hypotéky nebude vyžadovat uzavření životního pojištění.

Živnostenská banka prodlužuje dobu splatnosti hypotečních úvěrů na bydlení z 30 na 35 let.

Tabulka úrokových sazeb – k 1.6.2007
Fixní období Hypoteční úvěr účelový residenční100% Hypoteční úvěr účelový residenční80 %
1 rok Od 4,55% p.a. Od 3,96% p.a.
3 roky Od 4,89% p.a. Od 4,29% p.a.
5 let Od 5,07% p.a. Od 4,48% p.a.
10 let Od 5,32% p.a. Od 4,93% p.a.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).