Hlavní navigace

Živnostenská banka otevírá nové pobočky v Praze – v Karlíně a ve Vršovicích

Živnostenská banka otevřela dvě nové pobočky v Praze – v Karlíně, Thámova 84/23 a ve Vršovicích, Vršovická 1398/70. Otevření obou poboček je součástí rozsáhlé expanze Živnostenské banky v retailovém bankovnictví, kde chce banka oslovit zejména klienty větších měst s průměrnými příjmy, malé a střední podnikatele a živnostníky. V minulém týdnu banka otevřela také novou pobočku v Chomutově, Revoluční 36 a na počátku dubna chystá otevření další nové pobočky v Liberci.

Sdílet

Chceme být bankou pro střední třídu, pro lidi, kteří vyžadují od své banky vysokou profesionalitu a osobní přístup. Pražský Karlín se po nedávných povodních obdivuhodně rychle zotavil a stal se velmi dynamickou čtvrtí, kde se realizuje mnoho nových developerských projektů. Chceme být u toho, a proto jsme se rozhodli otevřít další pobočku právě tady. Vršovice je tradiční pražská čtvrť, kde Živnostenské banka v minulosti velmi úspěšně působila, řekl vrchní ředitel pro retailové bankovnictví Martin Kryl.

Nová obchodní místa nabízejí komplexní služby pro drobné klienty, menší podnikatele a živnostníky, všechny nové pobočky mají vlastní bankomat a samoobslužnou zónu. Každá z nových poboček má charakter konzultačního místa, interiér je navržen v moderním stylu a dává klientům i pracovníkům banky plné soukromí. Pobočky bank se výrazně mění – od paláců z mramoru a mosazi směrem k menším pobočkám, které jsou účelné, praktické a jsou blíže k lidem. Snažili jsme se, aby nové pobočky Živnostenské banky byly právě takové, řekl architekt Jaromír Veselák z ateliéru C.H.S. Praha, který pro Živnostenskou banku interiér nových poboček navrhoval.

Živnostenská banka má v současné době 29 poboček a do konce roku 2004 chce jejich počet zvýšit zhruba na 50. Svoji úplně první pobočku banka otevřela před 135 lety, 1. března 1869, a to na rohu dnešní ulice Na příkopě a Panská v Praze. Byla to tehdy vůbec první pobočka ryze české banky na území Čech a Moravy. Prostory pobočky byly pronajaty a úřední hodiny platily jen pro styk s obecenstvem a pracovní doba byla vymezena jedině potřebami obchodu; nebylo nedělního ani svátečního klidu a dovolená povolována jen od případu k případu správní radou na zvláštní žádost. Těsně před 1. světovou válkou Živnostenská banka zaměstnávala 919 úředníků, 123 úřednice, 145 zřízenců, tedy celkem 1187 osob, z nichž připadalo na centrálu 384 osob.

V současné době Živnostenská banka zaměstnává 799 osob a otevírací doba nových pražských poboček je od pondělí do čtvrtka od 9.00 hod. do 17.00 hod., v pátek do 14.30 hod.

Ivo Polišenský
PR Manager

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).