Hlavní navigace

Živnostenská banka nabízí hypotéku od 2,9 procenta

Živnostenská banka s platností od 10. května výrazně snižuje úročení vybraných typů hypotečních úvěrů. Úroková sazba pro nejlepší klienty se u úvěru STANDARD s jednoletou fixací snižuje ze 4,0 procent na 2,9 procenta, u tříleté fixace z 5,0 procent na 4,0 procenta p.a. Úroková sazba hypotečního úvěru STANDARD s pětiletou fixací se snižuje z 5,2 procenta na 4,5 procenta p.a.

Sdílet

Našim klientům chceme nabídnout velmi výhodné podmínky, které jsou srovnatelné s nabídkou konkurence, a proto jsme přistoupili ke snížení úrokové sazby zejména u krátkodobých fixací, které v poslední době klienti nejvíce vyžadují, řekl produktový manažer hypoték Petr Strait.

Živnostenská banka jen za první čtvrtletí letošního roku poskytla hypoteční úvěry celkem za 340 milionů korun, což je o 25 procent více než ve stejném období loni. Očekáváme, že výrazný nárůst poptávky po hypotečních úvěrech bude pokračovat minimálně do konce letošního roku. Vysoký zájem registrujeme také u tzv. americké hypotéky, kde klienti nemusí prokazovat, na jaký účel úvěr použijí, dodává Petr Strait.

Hypoteční úvěr STANDARD je základním hypotečním úvěrem poskytovaným Živnostenskou bankou. Minimální výše hypotečního úvěru STANDARD je 300 tisíc korun, maximální je dána možnostmi klienta úvěr splácet. Hypoteční úvěr STANDARD je poskytován do 70% takzvané obvyklé ceny nemovitosti, která je zastavená ve prospěch banky. Odhadní cena je vždy stanovena smluvním odhadcem, na základě metodiky Živnostenské banky. Splátky lze rozložit až na dobu 20 let. Klient hypoteční úvěr splácí měsíčně neměnnou anuitní splátkou.

Tak zvanou americkou hypotéku Živnostenská banka uvedla na trh letos v březnu. Jde o neúčelový úvěr zajištěný nemovitostí se splatností až 20 let. Úvěr je poskytován od 800 tisíc korun do 5 miliónů korun, maximálně však do 60 procent ceny nemovitosti.

Ivo Polišenský
Tiskový mluvčí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).