Hlavní navigace

Získejte peníze na to, co vás baví!

[Tisková zpráva] Společnost Provident Financial a občanské sdružení Plán B spouštějí „ostrý“ provoz nového komunitního webu CoNasBavi.cz určeného nejširší veřejnosti.

Sdílet

Kdokoliv zde může představit své neziskové akce či projekty a žádat o jejich financování. Během půlročního pilotního projektu bylo prostřednictvím CoNasBavi.cz poskytnuto již 107 minigrantů ve výši přesahující 1,5 milionu korun.

Pilotní projekt komunitního webu, jehož provozovatelem je o. s. Plán B, odstartoval v září 2009. Iniciátorem projektu a donátorem minigrantů je společnost Provident Financial. „Hledali jsme novou formu rozdělování grantů, která by byla určena malým projektům. Společně s Plánem B se nám podařilo vytvořit virtuální prostor pro setkávání aktivních lidí z celé České republiky, kteří věnují svůj volný čas a energii na organizaci zajímavých akcí či pomoci potřebným,“ říká Aleš Janků, ředitel oddělení vnějších vztahů společnosti Provident Financial.

Webová stránka CoNasBavi.cz poskytuje prostor pro prezentaci i těch nejmenších akcí a projektů, umožňuje sdílet zkušenosti a nabízí inspiraci pro ty, kteří se podílejí na aktivním společenském životě ve své obci či regionu. Žádat o podporu mohou jak neziskové organizace, tak jednotlivci. Vždy se však musí jednat o akce, které nepřinášejí prospěch jen organizátorům, ale také jejich okolí. Jedná se například o sportovní aktivity, charitativní či kulturní akce nebo happeningy. Maximální výše podpory dosahuje 50.000 korun.

„Systém funguje tak, že uchazeč vloží svoji žádost na web a doprovodí ji fotografiemi či videem ilustrujícím, jak by projekt vypadal. Každý návštěvník si poté ze všech představených projektů vybere ty, které ho zaujmou nejvíce, a těm kliknutím přidá svůj hlas. Na konci měsíce správce stránky sečte všechny hlasy a podle jejich výše obdrží jednotlivé projekty peníze. Maximum je 50 tisíc korun,“ popisuje fungování minigrantového webu A. Janků.

Patrony projektu se stali herci Václav Vydra a Jana Boušková. Jejich hlas má vyšší bodové ohodnocení a každý měsíc pečlivě prohlížejí nové projekty, které by si zasloužily podpořit nejvíce. „Conásbaví je naprosto ojedinělý projekt, který tu ještě nikdy nebyl. Těší mě, že i já mohu svým hlasem přispět pro dobro věci a zprostředkovat lidem peníze na jejich dobročinné akce,“ uvedl Václav Vydra.

Za prvních 6 měsíců poskytla společnost Provident Financial 1.645.000 Kč, které byly prostřednictvím stránky www.conasbavi.cz rozděleny 107 projektům.

Návštěvnost komunitního webu i počet registrovaných projektů měsíc od měsíce výrazně narůstá. „V září, kdy jsme rozjeli zkušební provoz, zaznamenal web „jen“ pár tisícovek zhlédnutí, dnes se měsíční návštěvnost blíží 50 tisícům a každý měsíc výrazně narůstá,“ říká Hany Ševčíková z o. s. Plán B. Za 6 měsíců, po které probíhal pilotní projekt, má web na 140 tisíc zhlédnutí. „Pro únorové grantové kolo se zaregistrovalo 56 projektů,“ dodává H. Ševčíková.

Grant získala např. speciální základní škola ze Železné Rudy, která jej využila na výlet hendikepovaných žáků, podporu dostal také dětský maškarní ples v Holýšově nebo národní tým pod záštitou Českého ragbyového svazu vozíčkářů, který díky tomu mohl odjet na přípravné turnaje do zahraničí.

Nejčastěji se zatím na CoNasBavi.cz ucházejí o granty projekty z hl. m. Prahy a středních Čech, nejméně naopak z Karlovarského a Olomouckého kraje. „Minigranty nejsou nijak regionálně omezeny, registrace na CoNasBavi.cz je velmi jednoduchá a šance na podporu vysoká. Získají ji ty projekty, které splní základní podmínky a získají nejvíce hlasů od ostatních uživatelů komunitního webu,“ dodává Aleš Janků.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).