Hlavní navigace

Zisk Raiffeisen Bank International vzrostl na 405 milionů eur

[Tisková zpráva] Veškeré údaje jsou podle mezinárodních účetních standardů IFRS. Raiffeisen Bank International (RBI) oficiálně zahájila svou činnost loni v říjnu, založení nové banky je však platné zpětně k 1. lednu, veškerá srovnání jsou tak založena na pro-forma bázi.

Sdílet

·    Konsolidovaný zisk klesl kvůli daňové zátěži o 19,15 procenta na 270 milionů eur

·    Zisk před zdaněním vzrostl o 3,3 % na 405 milionů eur

·    Tvorba opravných položek klesla o 35,9 procenta na 208 milionů eur

·    Podíl nesplácených úvěrů klesl na 8,6 %

·    Návratnost kapitálu dosáhla 15,6 procenta, poměr nákladů a výnosů vzrostl na 56,2 procenta

Veškeré údaje jsou podle mezinárodních účetních standardů IFRS. Raiffeisen Bank International (RBI) oficiálně zahájila svou činnost loni v říjnu, založení nové banky je však platné zpětně k 1. lednu, veškerá srovnání jsou tak založena na pro-forma bázi.

Raiffeisen Bank International AG (RBI) vytvořila v prvním čtvrtletí konsolidovaný zisk po zdanění 270 milionů eur. V meziročním srovnání to představuje pokles o 19,1 procenta. Zisk banky před zdaněním však vzrostl o 3,3 % na 405 milionů eur a zisk po zdanění klesl o 14,9 procenta

na 305 milionů eur. Tento vývoj odráží výrazný nárůst daňové zátěže ve výši 100 milionů eur. Zisk na akcii klesl z loňských 1,46 euro na 1,13 euro.

„V prvním čtvrtletí roku 2011 se nám podařilo dosáhnout dalšího dobrého výsledku. Náš zisk před zdaněním vzrostl o tři procenta, především díky uspokojivému vývoji úrokových i poplatkových příjmů. Dodatečné daňové náklady však výrazně ovlivnily náš konsolidovaný zisk,“ vysvětlil generální ředitel RBI Herbert Stepic.

Provozní zisk banky klesl meziročně o pět procent na 588 milionů eur. Provozní příjmy přitom vzrostly o dvě procenta, za poklesem tak je především nárůst provozních nákladů banky, především kvůli  nárůstu personálních nákladů v řadě zemí. Úrokové příjmy tak vzrostly o tři procenta na 884 milionů eur a tvoří tak 66 % celkových příjmů banky. Příjmy z poplatků pak vzrostly o 6 procent na 357 milionů eur.

Tvorba opravných položek meziročně klesla o 36 procent na 208 milionů eur. Podíl nesplácených úvěrů pak klesl na 8,6 procenta. Náklady skupiny meziročně vzrostly o osm procent na 753 milionů eur, za nárůstem je především zvýšení personálních nákladů o 10 procent. Počet zaměstnanců skupiny meziročně vzrostl  o téměř 900 na 59.842 lidí.

Celková aktiva od počátku roku vzrostla o 6 % na 139,5 miliardy eur, k růstu přitom došlo jak  v oblasti vkladů, tak i u úvěrů.

Raiffeisen Bank International ke konci března obsluhovala zhruba 14 milionů klientů na 2932 obchodních místech.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).