Hlavní navigace

Zisk Penzijního fondu ČS v pololetí stabilně rostl, meziročně o 7,1 % na 148 mil. Kč

Penzijní fond České spořitelny, který je podle počtu klientů druhým největším penzijním fondem na českém trhu, dosáhl za první pololetí letošního roku zisku ve výši 148,3 mil. Kč. V porovnání s pololetním výsledkem roku 2002 jde o 7,1% nárůst proti 138,5 mil. Kč. Údaje jsou vypočteny podle českých účetních standardů.

Sdílet

Za úspěšným hospodařením stojí na jedné straně naše investiční politika, která je orientována na bezpečný a stabilní výnos, a na straně druhé výrazný a soustavný tlak na omezování provozních nákladů, komentoval výsledky předseda představenstva a generální ředitel Penzijního fondu České spořitelny, Jiří Plíšek.

V první polovině roku 2003 se také výrazně zvýšil objem prostředků na osobních účtech klientů, a to o více než 37 % (nebo o 1,042 mld. Kč). Celkový objem klientských prostředků k 30. červnu 2003 tak dosáhl výše téměř 8 mld. Kč, proti 5,8 mld. Kč ke konci června 2002.

V průběhu prvního pololetí letošního roku posílil Penzijní fond České spořitelny své postavení mezi největšími penzijními fondy v České republice. K 30. 6. 2003 spojilo svoji finanční budoucnost s Penzijním fondem České spořitelny již více než 381 tisíc klientů.

Externí komunikace
České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).