Hlavní navigace

Zisk IPB Real a.s. dosáhne 200 mil. Kč

Sdílet

V Praze dne 19.12.2001

Jedna z největších developerských společností na českém trhu, akciová společnost IPB Real a.s. vstupuje do roku 2002, který pro ni bude významný zejména z důvodu prodeje společnosti ze struktury finanční skupiny ČSOB.

Hospodaření společnosti se podařilo po pádu IPB a následným převzetím finanční skupinou ČSOB stabilizovat do té míry, že IPB Real očekává za rok 2001 zisk před zdaněním ve výši cca 200 miliónů Kč. Tento zisk je generován z úspěšného prodeje bytů v rámci realizovaných projektů.

IPB Real a.s. prodala v roce 2001 celkem 695 bytů a rodinných domů. U dalších 350 bytů uzavřela rezervační nebo budoucí kupní smlouvy. Pro r. 2002 se plánuje dokončení současných a otevření dalších, nových developerských projektů. Jedná se především o následující projekty :

1) Obytný komplex Palouk 250 nových bytů další etapa výstavby
2) Obytný komplex Zelené Údolí 300 nových bytů další etapa výstavby
3) Obytný komplex Brno-Lesná 163 nových bytů – nová lokalita ( 136 bytů se státní dotací )
4) Vinohrad u Rokytky v Praze 9 250 nových bytů nová lokalita
5) RD Klánovický les 35 rodinných domů další etapa výstavby

IPB Real se orientuje na renomované zhotovitele staveb. Třetí etapu výstavby komplexu Palouk zajistí Metrostav a.s., s nímž byla dnes podepsána smlouva. O byty byl na trhu tak velký zájem, že je celá etapa již nyní z podstatné části vyprodána.

V současné době se připravuje společnost na proces prodeje ze skupiny ČSOB. Tento prodej vyžaduje Zákon o bankách, který nedovoluje bance dlouhodobě vlastnit firmu, která nepůsobí v oblasti finančních služeb.Tento prodej bude uskutečněn v průběhu roku 2002. Z tohoto důvodu došlo k plánované změně v představenstvu společnosti, které se nyní nově soustředí zejména na organizaci procesu prodeje. Novým předsedou představenstva se stal JUDr. Boris Čuchran, který pracuje jako výkonný ředitel strategie ČSOB.

Za skupinu ČSOB:

Milan Tománek
výkonný ředitel
řízení komunikace skupiny ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).