Hlavní navigace

Zisk ČSOB v pololetí překročil tři miliardy korun

Především pokles úrokových sazeb na trhu (v průměru o 1,5%) stojí za meziročním poklesem čistého zisku ČSOB v prvním pololetí letošního roku. Za prvních šest měsíců ČSOB vykázala zisk 3,3 miliardy korun, o 16% méně než ve srovnatelném období roku 2002. Náklady zůstaly pod kontrolou, v meziročním srovnání poklesly o 1 procento. Objem aktiv překročil o 7% úroveň srovnatelného období loňska a dosáhl 636 miliardy Kč, což z ČSOB nadále dělá největší banku na tuzemském trhu. Kapitálová přiměřenost ČSOB se současně zvedla nad hranici 17 procent, návratnost kapitálu (ROAE) dosáhla 12,9%. Všechny údaje vycházejí z konsolidovaných výsledků sestavených podle mezinárodních účetních standardů (IFRS).

Sdílet

Tahounem výnosů ČSOB bylo retailové bankopojištění. Retailové úvěrové obchody rostly tempem 12% v ČR, resp. 41% na Slovensku. Pozornost, jíž banka věnuje segmentu drobné klientely (retail) a malých a středních podniků (SME) dokazuje skutečnost, že se podílel na celkových výnosech už ze 67 procent. Vzrůstá křížový prodej bankovních produktů a životního a cestovního pojištění, pojištění úvěrů a platebních karet.

Poštovní spořitelna vykázala přírůstek 99 tisíc nových klientů při 18% růstu úvěrových obchodů. Úvěrová angažovanost vůči drobných klientům Poštovní spořitelny vzrostla za 6 měsíců o 190 milionů Kč. Mohu přislíbit, že se naše služby dále přiblíží požadavkům běžných občanů, ale také menších podnikatelů, uvedl předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Pavel Kavánek. Naše výsledky považujeme za odpovídající situaci na trhu. Naším záměrem zůstává pružná reakce na měnící se potřeby klientů při vysoké kvalitě služeb a rozumné ceně.

Skupina ČSOB dále sehrává důležitou roli ve struktuře výnosů a zisku mateřské společnosti KBC. Její podíl na zisku KBC dosáhl za prvních šest letošních měsíců 12,7 procenta.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).