Hlavní navigace

Zhodnocení roku 2008 a výhled do roku 2009

Od ledna navýšila Fio, burzovní společnost počet svých klientů o cca 10.500. Rekordním měsícem byl říjen, v jehož průběhu získala přes 2.500 nových klientů. V současné době má Fio, burzovní společnost již cca 22.800 klientů. Do roku 2009 chystá řadu novinek, investory jistě potěší možnost potvrzovat pokyny autorizační SMS zprávou či možnost obchodovat s deriváty na vysoce likvidní varšavské burze.

Sdílet

Fio výrazně posiluje pozici největšího online brokera a připravuje novinky

Propad akciových trhů sice na jedné straně znamenal citelné ztráty pro již angažované investory a tím pádem i citelný pokles jejich obchodní aktivity, na druhou stranu ale inicioval zcela bezprecedentní zájem nových investorů přilákaných nízkými cenami a vidinou vysokého očekávaného zhodnocení vložených prostředků. Po celý podzim jsme zaznamenávali rekordní hodnoty v počtu nově uzavíraných komisionářských smluv, komentoval vývoj počtu klientů Marek Polka, vedoucí Klientské divize.

Jaký bude rok 2009? Aneb finanční krize… a co dál?

„Letošní vývoj zapříčinilo splaskávání dluhové bubliny, která byla největší bublinou posledních let. Následná pomoc bankám a finančním institucím sice odvrátila destabilizaci systému, v budoucnu si však tyto kroky vynutí vyšší daně a zpomalení ekonomického růstu. Kreditní trhy zaznamenaly po záchranných akcích centrálních bank zlepšení, přesto trvá nedůvěra v bankovní systém, banky si nepůjčují.

Skutečností dneška je deflace. Strukturální medvědí trh zatím zůstává nedotčen. Další vývoj globální ekonomiky záleží na postoji odpovědných činitelů a jejich schopnosti spolupráce. Základem budoucí expanze je vytvoření podmínek pro splácení dluhů s umírněným tiskem nových peněz. Rizika spočívají v krátkodobých řešeních, která by současný deflační vývoj přesunula do hyperinflační spirály.

Do roku 2009 lze doporučit tituly se silným cash flow, s nízkou mírou zadlužení a vysokým dividendovým výnosem,“
uvedl k letošnímu vývoji a výhledu do dalšího roku Pavel Hadroušek, makléř Fio, burzovní společnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).