Hlavní navigace

Zhodnocení rezerv pojistného za r. 2005 u životního pojištění UNIQA

Vedení UNIQA pojišťovny rozhodlo, že na základě výsledků loňského hospodaření bude svým klientům v kapitálovém životním pojištění připisovat za rok 2005 zhodnocení jejich rezerv v případě běžně placeného pojistného ve výši 4,21 %. V jednorázově placeném pojistném ve výši garantované úrokové míry, platné k datu počátku pojištění, navýšené o 0,21 % a v mimořádně placeném pojistném ve výši garantované úrokové míry, platné k datu úhrady mimořádného pojistného, navýšené o 0,21%. Výsledky zhodnocení jsou součástí celkově pozitivních výsledků, kterých UNIQA pojišťovna dosáhla v roce 2005.

Sdílet

Společnosti se loni znovu podařilo úspěšně hospodařit se svěřenými prostředky zákazníků a zhodnotila je vysoko nad úrovní dosažitelnou u bankovních vkladů. Kapitálové životní pojištění tak i nadále představuje jeden z velmi výhodných nástrojů k zabezpečení budoucí finanční nezávislosti našich občanů, kteří si uvědomují, že státem vyměřené penze nebudou stačit na udržení dosaženého životního standardu.

Loňský rok byl v UNIQA pojišťovně z hlediska hospodaření velmi úspěšný. K vysokému zhodnocení rezerv životního pojištění přispěla rovněž relativně příznivá situace na finančních trzích.

Technická úroková míra, kterou UNIQA garantuje po celou dobu trvání smlouvy, činí od 1. ledna 2004 2,4 %. U smluv uzavřených před 1.3.2003 činila 4 %, v období od 1.3.2003 do konce roku 2003 byla sjednávána ve výši 3 %.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).