Hlavní navigace

Zhodnocení rezerv pojistného 2003 u životního pojištění UNIQA

UNIQA pojišťovna bude svým klientům v kapitálovém životním pojištění připisovat za rok 2003 zhodnocení jejich rezerv v případě běžně placeného pojistného ve výši 5,21 %. Společnosti se tak podařilo opět úspěšně hospodařit se svěřenými prostředky zákazníků a zúročila je vysoko nad úrovní zhodnocení bankovních vkladů. I když se meziročně podíl na zisku snižuje (za rok 2002 byly UNIQA pojišťovnou zhodnoceny rezervy běžného pojistného sazbou 5,80 %), protože možnosti investovat pojistně technické rezervy jsou limitované, představuje kapitálové životní pojištění i nadále jeden z nejvýhodnějších nástrojů k zabezpečení budoucí finanční nezávislosti.

Sdílet

Technická úroková míra, kterou UNIQA garantuje po celou dobu trvání smlouvy, činí od 1. ledna 2004 2,4 %. U smluv uzavřených před 1.3.2003 činila 4 %, v období od 1.3.2003 do konce roku 2003 byla sjednávána ve výši 3 %. Snížení garantované úrokové míry se netýká smluv uzavřených před datem účinnosti tohoto opatření, pouze smluv nových.

Od 1.5.2004 nabízí UNIQA pojišťovna nový produkt investičního životního pojištění FINANCE LIFE, který může klientům vedle pokrytí životních rizik přinést ještě vyšší zhodnocení rezerv než kapitálové pojištění. Záleží na jejich rozhodnutí, jak vysoký výnos od svých volných finančních prostředků očekávají a jakou investici z nabízené škály zvolí. Současně je však pro ně vklad prostředků spojen s určitou mírou nejistoty, zda bude předpokládaného zhodnocení dosaženo, protože vývoj kurzu cenných papírů nelze garantovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).