Hlavní navigace

Zhodnocení 4 % připsala Pojišťovna ČS klientům v rámci běžně placeného FLEXI životního pojištění

[Tisková zpráva] Za první čtvrtletí letošního roku zhodnotila Pojišťovna České spořitelny klientům prostředky v rámci běžně placeného FLEXI životního pojištění o 4 %.

Sdílet

V průměru pak došlo napříč portfoliem pojistných smluv s garantovaným výnosem ke zhodnocení 3,01 % p. a. Pro aktuální čtvrtletí navíc pojišťovna zvýšila vyhlašované garantované zhodnocení pro jednorázově placené FLEXI životní pojištění z původních 1,75 % p. a. na 2,1 % p. a.

„U všech produktů Pojišťovny České spořitelny došlo v prvním čtvrtletí ke zhodnocení vyššímu, než je garantováno technickou úrokovou mírou. V průměru jsme zhodnotili vložené prostředky klientů o 3,01 % p. a., což je celkem o 0,58 % p. a. více, než garantují technické úrokové míry produktů,“ říká Petr Zapletal, předseda představenstva a generální ředitel Pojišťovny České spořitelny.

„Situace na finančních trzích se vyvíjí optimisticky, což nám umožnilo zvýšit vyhlašované garantované zhodnocení pro jednorázově a mimořádně placené pojistné,“ říká Petr Zapletal. Od dubna letošního roku tak klienti Pojišťovny České spořitelny mohou počítat se zhodnocením 2,1 % p. a. pro mimořádné a jednorázové pojistné sjednané v rámci FLEXI životního pojištění. Doposud to bylo 1,75 % p. a. Výše garantovaného zhodnocení v případě mimořádného a jednorázového pojistného je vyhlašována vždy čtvrtletně.

Ačkoliv je primární funkcí životního pojištění ochrana proti neočekávaným událostem, díky vysokému zhodnocení je FLEXI životní pojištění zajímavou alternativou ke klasickým spořicím bankovním produktům. Více o podmínkách sjednání pojištění na www.flexi.cz.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).