Hlavní navigace

Letiště Praha dnes završilo informační kampaň k projektu paralelní dráhy

Pražská městská část Řepy dnes byla poslední zastávkou informační kampaně Letiště Praha o projektu paralelní dráhy. Informační stan během pěti víkendů navštívil celkem 28 obcí a městských částí v okolí letiště. Jejich občané dostali možnost se zástupců Letiště Praha zeptat na témata spojená s projektem nové ranveje.

Sdílet

Kampaň se v navštívených obcích setkala s převážně pozitivním ohlasem. Informační stan navštívili stovky lidí, kteří se zajímali hlavně o vliv paralelní dráhy na jejich každodenní život. Řada z nich byla nakonec překvapena, že nová dráha se na jejich životním prostředí projeví pozitivně a po jejím zprovoznění se jim uleví, vyjádřila se k průběhu kampaně Eva Krejčí, ředitelka Komunikace Letiště Praha.

Cílem kampaně bylo dát občanům možnost se s projektem seznámit a poskytnout o něm všechny dostupné informace. Ve stanu byly k dispozici informační panely s mapami ochranného hlukového pásma a letových trajektorií, ale také letáky s podrobnějšími informacemi o letišti a připravované paralelní dráze. Na dotazy, jež se týkaly především měření hluku, životního prostředí, provozu letiště a jeho dalšího rozvoje, odpovídali přímo odborníci z Letiště Praha, kteří projekt paralelní dráhy připravují.

Seznam obcí a městských částí navštívených během informační kampaně:

Bílá Hora
Bohnice
Buštěhrad
Červený Újezd
Dobrovíz
Dolní Chabry
Horoměřice
Hostivice
Hostouň
Hřebeč
Jeneč
Kladno
Kněževes
Lidice
Lysolaje
MČ Baba
MČ Praha 13
MČ Praha 6
MČ Praha Řepy
Nebušice
Pavlov
Přední Kopanina
Roztoky
Statenice
Středokluky
Suchdol
Tuchoměřice
Unhošť

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).