Hlavní navigace

Zářijové tipy aneb prodlužte si léto s easyJetem

Září už je tady, ale léto ještě zdaleka nekončí! Přečtěte si níže uvedené tipy na spoustu akcí napříč Evropou, , kam se pohodlně a za dobrou cenu dostanete s easyJet. V Londýně pokračuje i v měsíci září festivalová sezóna, v Bristolu se – jak už tomu obvykle na podzim bývá – pouštějí draci a Basilej se pomalu připravuje na období plesů, probíhá tam totiž zajímavá přehlídka Basilejské tance. Anebo se můžete vydat po stopách legendárního Roobina Hooda do Nottinghamu.

Sdílet

Nechte se zlákat a vyberte si z našeho zářijového menu – www.easyJet.com.

Londýn – Regent Street Festival: 3. září

Letos se bude celý regentský festival v Londýně nést ve španělském duchu. V neděli 3. září se slavná Regent Street uzavře dopravě a svůj prostor dostanou představitelé všech šestnácti španělských regionů, kteří se pokusí navodit tu správnou španělskou atmosféru. Máte jedinečnou šanci projít se napříč Španělskem v jednom jediném dni: poznejte temperament obyvatel Kastílie, obdivujte pyramidy z lidských postav, jaké umí vytvořit jen Katalánci, zatancujte si flamenco za zvuků andalúských rytmů či ochutnejte pravou paellu – národní pokrm původem z Valencie. Nebudou chybět ani dudáci z Galície, karnevalová show z Kanárských ostrovů a mnoho dalších atrakcí. To se zkrátka musí vidět!

Londýn – Festival a velký závod lodí na Temži: 16. – 17. září

Samotný festival Major´s Thames Festival odstartuje už 16. září. Těšte se na spoustu zábavy podél řeky Temže, v parcích a volných prostranstvích mezi Westmister a Tower Bridge. Nenechte si ujít obrovský lampiónový průvod, pouť, divadelní vystoupení v ulicích nebo cirkus, živou hudbu a konečně, až se setmí, nádherný ohňostroj. A to ještě není všechno! Následující den totiž vypluje na řeku okolo tří set lodí a lodiček různých velikostí a druhů, aby mezi sebou soutěžili o titul současného šampióna mezi tradičními plavidly. Kdo dopluje do cíle jako první: loď s čínským drakem, havajské kánoe nebo dlouhé vikingské lodě?

Na letiště Londýn Gatwick a Londýn Stansted létají přímé linky easyJet z Prahy. Rezervujte si zpáteční letenku ještě dnes za cenu od 2 106 Kč (včetně poplatků).

Bristol – Mezinárodní přehlídka draků: 2. – 3. září

Tato drakiáda přiláká každoročně desetitisíce zvědavých návštěvníků, aby společně shlédli stovky papírových draků a jiných vzdušných kreací na panství Ashton Court v Bristolu. Tento víkend 2.-3. září není jenom extravagantní přehlídkou draků, ale potkáte se rovněž s předními britskými designéry různých vzdušných nafukovacích předmětů. Určitě se jedná o úžasný tip na víkendový výlet, který se bude líbit hlavně vašim dětem.

Na letiště v Bristolu létají přímé linky z Prahy. Cena zpáteční letenky již od 4 146 Kč (včetně poplatků).

Nottingham – město Robina Hooda: po celé září

Hlavní město oblasti East Midlands proslulo v historii díky legendárního hrdiny Robina Hooda a jeho protivníka Šerifa z Nottinghamu. Věděli jste však, že takový nottinghamský šerif je volen mezi zastupiteli města dodnes a po boku starosty město reprezentuje a významně ovlivňuje dění v Nottinghamu i dnes ve 21. století? Město Nottingham, to ale není jenom historie, i když určitě by stálo za to prozkoumat zachovalý labyrint podzemních chodeb a sklepení nebo spatřit slavnou Wollaton Hall, jednu z nejvíce vyzdobených tudorovských staveb v celé Británii. Pokud ovšem nepatříte mezi milovníky historie, Nottingham si už po několik let drží svou reputaci coby města s velkým množstvím úžasných kaváren, klubů, divadel a elegantních restaurací. Na letiště Nottingham East Middlands létají přímé linky z Prahy. Cena zpáteční letenky již od 2 106 Kč (včetně poplatků).

Basilej – Basilejské tance: 15. – 19. září

Připravte se pomaličku na nadcházející plesovou sezónu a nechte se inspirovat tanečními prvky profesionálů. Různá představení Basilejských tanců budou probíhat hned na několika místech po celém městě, a to od 15. do 29. září. Na své si přijdou nejen milovníci klasického baletu, ale i třeba současného tance v podání členů uznávaných evropských tanečních souborů. Na letiště Basilej Mylhúzy létají přímé linky z Prahy. Cena zpáteční letenky již od 2 800 Kč (včetně poplatků).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).