Hlavní navigace

Zaměstnáváte handicapované? Přihlaste se do soutěže Zaměstnavatel bez bariér 2007!

[Tisková zpráva] Praha, 12. dubna 2007 – „Naším cílem je najít a ocenit zaměstnavatele, kteří na práce vytvářejí pro lidi se zdravotním postižením rovné pracovní podmínky a pracovní příležitosti,“ říká Božena Jirků, ředitelka Konta BARIÉRY. „Hodnotit chceme i případnou úpravu pracovní doby s ohledem na zdravotní stav handicapovaných pracovníků, podporu jejich profesionálního růstu, zájem o volnočasové aktivity a samozřejmě i takové věci jako je odstraňování architektonických bariér na pracovišti,“ dodala Jirků.

Sdílet

Organizátoři věří, že se společně podaří zlomit nechuť a nepochopení, které v této oblasti převažují. Tento negativní trend potvrzují i čísla. V porovnání s únorem loňského roku se počet nezaměstnaných obecně snížil o 3.219, ale podíl handicapovaných na celkovém počtu nezaměstnaných se naopak zvýšil ze 14,5 % na 15,9 %!

Impulsem k vytvoření kategorie Microsoft Zaměstnavatel bez bariér je přetrvávající vysoká nezaměstnanost handicapovaných, navzdory tomu, že prošli řadou školících programů projektu Konta BARIÉRY. Kupříkladu v roce 2006 absolvovalo kurzy Počítače proti bariérám 1453 lidí, ale práci získalo jen 111 z nich, potvrdila Božena Jirků. Tuto situaci by měla zlepšit také internetová Burza práce pro handicapované na www.kontobari­ery.cz/burzapra­ce, která vznikla za podpory Konta BARIÉRY. V současné době eviduje 90 pracovních nabídek a 39 registrovaných zájemců o práci.

Přihláška do soutěže Zaměstnavatel bez bariér je ke stažení na http://www.kon­tobariery.cz/no­vinky/2007/za­mestnavatel_ro­ku.asp nebo www.zamestnava­telroku.cz , kde jsou i bližší informace o soutěži. Uzávěrka přihlášek je 30. 4. 2007!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).