Hlavní navigace

Zaměstnanci skupiny AXA pomáhali v Olomouci

Praha, 16. června 2008 – Zaměstnanci finanční skupiny AXA se v rámci projektu „AXA Pomáháme srdcem“ podíleli na organizaci sobotního „Dětského dne“ v Olomouckém regionu. Tento dětský den byl spojen s dobročinným golfovým turnajem. Obě akce byly spojeny pod jedním názvem „Jsme stejní…“. Tento den pořádalo několik občanských sdružení pomáhajících rodinám dětí se zdravotním postižením, zejména v oblasti těžkého zrakového a kombinovaného postižení dítěte. Převážně moravští zaměstnanci finanční skupiny AXA, se tak mohli nejen aktivně zapojit do organizace dětského dne, ale mohli zúročit své poznatky ze školení ve sdružení Okamžik, které absolvovali v květnu.

Sdílet

Dobročinný golfový turnaj spojený s dětským dnem nazvaný „Jsme stejní…“ probíhal 14. 6. v Golf klubu Olomouc, který se nachází v Dolanech, tedy asi 12 km od Olomouce. V dopoledních hodinách se konal dobročinný golfový turnaj, který získával finanční podporu pro pořádající občanská sdružení podporující nevidomé či zdravotně postižené a jejich rodiny. Konkrétně se jednalo o Středisko ranné péče SPRP Olomouc a Pomocné tlapky o.p.s. Hlavním organizátorem celé akce byla agentura Tetičky.

Zaměstnanci finanční skupiny AXA pomáhali s organizací a zajištěním průběhu dětského dne, který navazoval v odpoledních hodinách na golfový turnaj. Tento dětský den byl určen nejen klientům pořádajících sdružení, ale i široké veřejnosti. Dobrovolníci z řad zaměstnanců skupiny AXA zde mohli porovnat své poznatky získané na květnovém semináři ve sdružení Okamžik s praktickou pomocí, kterou nevidomé děti při jednotlivých hrách potřebovaly. Tyto dobrovolnické aktivity zaměstnanců finanční skupiny jsou navázány na celosvětovou iniciativu skupiny AXA „Pomáháme srdcem“, která má v mezinárodní skupině již dlouholetou tradici.

„Doposud jsme se na charitativních projektech podíleli pouze finančně, či symbolickou účastí na jednotlivých akcí námi podporovaných projektů. O to více mě těší, že se naši zaměstnanci aktivně zapojili do dobrovolnické práce, která v České republice rozhodně není samozřejmostí,“ uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA pro ČR a SR. „Pomoc s organizací aktivit v rámci dne nazvaného „Jsme stejní…“ v Olomouci není rozhodně poslední akcí v rámci naši globální iniciativy „AXA Pomáháme srdcem“. Ještě tento týden začneme v Praze pomáhat se stavbou jedinečné kavárny POTMĚ, která bude slavnostně otevřena 19. 6. v odpoledních hodinách,“ dodal Marek Zeman.

V rámci dětského dne v Dolanech byl pro děti připraven bohatý program. Kromě soutěží a zábavných her byly pro děti nachystány doprovodné aktivity jako například vystoupení taneční školy LoLa Dance, či speciální divadelní představení divadla „ve3“, které bylo spojeno se soutěžemi. Součástí odpoledne bylo také představení dovedností vodících psů. Celý den vyvrcholil dobročinnou aukcí v 17 hodin. Zde všude mohli zaměstnanci AXA vyzkoušet svá srdce i pomocné ruce, aby zjistili, jak přínosná může být i malá pomoc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).