Hlavní navigace

Zaměstnanci skupiny AXA pomáhají zrakově postiženým

[Tisková zpráva] Na začátku června byl zahájen již třetí ročník projektu AXA Pomáháme srdcem. Přihlásilo se zhruba 50 dobrovolníků z řad zaměstnanců finanční skupiny AXA, kteří se zapojili do stavby Kavárny POTMĚ a budou rovněž pomáhat při doprovodech nevidomého personálu kavárny.

Sdílet

Desátým červnem byly také zahájeny Mezinárodní sportovní hry nevidomé mládeže v Brně, na jejichž organizaci se zaměstnanci skupiny AXA rovněž jako dobrovolníci podílejí.

„AXA je již pátým rokem generálním partnerem projektu Světluška, jehož je Kavárna POTMĚ součástí. Od počátku spolupráce přispíváme Světlušce ročně dva miliony korun

a letos potřetí pomáháme i dobrovolnickou prací našich zaměstnanců,“ uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace skupiny AXA pro ČR a SR.

V rámci projektu AXA Pomáháme srdcem se dobrovolníci skupiny AXA nejprve zúčastnili speciálního školení, na němž se dozvěděli, jakým způsobem lze lidem s postižením zraku nejlépe pomáhat. V praktické části školení si pak mohli roli nevidomého vyzkoušet na vlastní kůži. Získali tak nepostradatelné zkušenosti, jež se jim budou hodit při asistenci zrakově postiženým členům personálu Kavárny POTMĚ, kterou v uplynulých dnech pomáhali stavět. Své poznatky o životě lidí s tímto handicapem budou moci také využít na Mezinárodních sportovních hrách nevidomé mládeže v Brně, na jejichž organizaci se zaměstnanci skupiny AXA rovněž podílejí.

 „Podpora charitativních projektů je jednou z priorit skupiny AXA ve všech zemích, kde působí. Dobrovolnická činnost zaměstnanců přitom hraje v oblasti společenské odpovědnosti stále větší roli,“ uvedl Marek Zeman.

Slavnostní otevření Kavárny POTMĚ proběhne 10. června ve 13 hodin na Ovocném trhu v Praze. Kavárna zde bude veřejnosti k dispozici do 24. června. Mezinárodní sportovní hry nevidomé mládeže v Brně budou probíhat ve dnech 10. – 13. června.

Světluška (projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu pomáhající nevidomým) rok co rok (počínaje r. 2006) staví v Praze na několik dní kavárnu, v níž je uměle vytvořena tma. Vše je zde naruby. Nevidomí se pohybují ve svém přirozeném prostředí, zatímco hosté tápají a vyhledávají jejich pomoc. Hlavním cílem je, aby si vidoucí lidé vyzkoušeli roli zrakově postiženého člověka a svou útratou přispěli do Nadačního fondu Českého rozhlasu.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).