Hlavní navigace

Zaměstnanci skupiny AXA opět pomáhají nevidomým

V červnu probíhá druhý ročník projektu AXA Pomáháme srdcem. Zhruba 20 dobrovolníků z řad zaměstnanců finanční skupiny AXA se opět zapojilo do stavby Kavárny POTMĚ a také pomáhají nevidomému personálu kavárny. Již předtím prošli speciálním školením pro kvalifikovanou pomoc zrakově postiženým. Další zhruba dvacítka zaměstnanců bude v Brně v průběhu června pomáhat při přípravě pozemku pro ekologickou výchovu, který připravuje Nadace Partnerství, jejímž je AXA partnerem.

Sdílet

AXA je již čtvrtým rokem generálním partnerem projektu Světluška, jehož je Kavárna POTMĚ součástí. Od počátku spolupráce přispíváme Světlušce 2 miliony korun ročně a letos podruhé navíc i dobrovolnickou prací našich zaměstnanců, uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace skupiny AXA pro ČR a SR.

V rámci projektu AXA Pomáháme srdcem se dobrovolníci nejprve během speciálního školení naučili, jakým způsobem lze nejlépe pomáhat lidem s postižením zraku. Součástí školení je i praktická část, kde si mohou zaměstnanci vyzkoušet roli nevidomého, aby se následně dokázali lépe vžít do jeho pozice. Své nově nabyté vědomosti následně mohli využít při asistenci nevidomým členům personálu Kavárny POTMĚ, kterou již předtím pomáhali stavět.

Podpora charitativních projektů je jednou z priorit skupiny AXA ve všech zemích, kde působí. Dobrovolnická činnost zaměstnanců přitom hraje v oblasti společenské odpovědnosti stále větší roli, uvedl Marek Zeman.

Slavnostní otevření Kavárny POTMĚ proběhlo 11. června za účasti Hany Hegerové a patronky projektu Anety Langerové, provoz kavárny bude ukončen 17. června.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).