Hlavní navigace

Zaměstnanci finanční skupiny AXA pomáhali srdcem

Zaměstnanci skupiny AXA v České republice se v letošním roce připojili k celosvětové iniciativě finanční skupiny AXA a svými aktivitami podpořili hned několik dobročinných projektů. Prošli speciálním školením ve sdružení Okamžik, pomáhali stavět kavárnu POTMĚ a podíleli se na organizaci dobročinného dětského dne v Olomouci.

Sdílet

Čeští zaměstnanci finanční skupiny AXA se letos poprvé přidali k celosvětové iniciativě „AXA Pomáháme srdcem“. Letos poprvé tak AXA nepodporovala charitativní projekty pouze finančně, ale i dobrovolnickou prací. Dobrovolníci z řad zaměstnanců skupiny AXA absolvovali speciální školení ve sdružení Okamžik, kde se naučili jak nejlépe pomáhat nevidomým. Své poznatky mohli zúročit při několika příležitostech. První z nich byla pomoc při organizaci dětského dne v Olomouci. Dobrovolníci pomáhali také stavět kavárnu POTMĚ a účastnili se jejího slavnostního otevření.

„Když mi bylo nabídnuto pomoci lidem, kteří to potřebují, neváhal jsem. Je to pro mě naprosto přirozené takto pomáhat. Mnoho lidí si ani neuvědomuje, jak obtížný mohou mít nevidomí lidé život. Jsem moc rád, že jsem dostal možnost být užitečný. Takovou nabídku zaměstnavatelé nedávají každý den,“ řekl Lucián Besterci, technický ředitel společnosti AXA pojišťovna, jeden z dobrovolníků.

„Když jsem viděl, jak přirozeně se skupinka našich zaměstnanců těsně před otevřením kavárny POTMĚ ujala několika nevidomých zaměstnanců kavárny a vedla je na oběd, byl jsem opravdu rád, že jsme se zapojili do iniciativy „AXA Pomáháme srdcem“. Seminář byl pro nás jistě všechny užitečný nejen kvůli dobrovolnickým aktivitám, ale i pro náš osobní život,“ komentoval Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA v ČR a SR. „Množství dobrých zkušeností z letošní dobrovolnické práce a zájem zhruba 30 našich zaměstnanců jsou důkazem, že naše pomoc měla smysl. I malá pomoc může pro někoho znamenat skutečně mnoho. Rozhodli jsme se proto, že i v dalších letech budeme podporovat dobrovolnické aktivity našich zaměstnanců,“ dodal Marek Zeman.

Pomoc Světlušce

Finanční skupina AXA již třetím rokem jako generální partner finančně podporuje tento projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá nevidomým na jejich cestě k samostatnosti. V roce 2007 finanční skupina AXA a její zaměstnanci přispěli Světlušce finančním darem ve výši 2 070 000 Kč. V průběhu června letošního roku však přišli zaměstnanci skupiny AXA také s konkrétní fyzickou pomocí při stavění kavárny POTMĚ. Ta byla 19. června na dalších 17 dní otevřena na pražském Ovocném trhu.

Pomoc Centru Rané péče

Zaměstnanci finanční skupiny AXA pomáhali 14. června při organizaci dětského dne navazujícího na dobročinný golfový turnaj v Golf klubu Dolany u Olomouce. Zde byli k dispozici dětem s kombinovaným postižením, o které se během odpoledne starali. Díky tomu si mohli rodiče těcho dětí alespoň na chvíli oddechnout.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).