Hlavní navigace

Zaměstnanci ČSSZ si prohloubili vzdělání na Právnické fakultě UK

Dvacet osm zaměstnanců České správy sociálního zabezpečení ukončilo 4. ročník specializačního kurzu na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. V pražském Karolinu je dnes slavnostně vyřadila proděkanka PF UK v Praze JUDr. Věra Štangová, CSc. Za vedení ČSSZ se akce zúčastnila vrchní ředitelka úseku sociálního pojištění JUDr. Božena Michálková a ředitelka personálního odboru PaedDr. Miluše Hájková.

Sdílet

„Kurz hodnotím jako velice dobře připravený, odborně propracovaný se zájmem a dobrým přístupem k posluchačům“, uvádí jeden z jeho absolventů. Další dodává: „Kurz je zcela vyhovující, organizace a informovanost výborná.“ „Cením si toho, že mi ČSSZ umožnila tento kurz absolvovat“, shoduje se většina účastníků.

Během čtyř let roční specializační kurz ukončilo celkem už 116 zaměstnanců ČSSZ. Studenti v průběhu dvousemestrálního kurzu s celkovým počtem 70 hodin absolvovali přednášky a semináře z oblasti správního, občanského, obchodního a pracovního práva včetně státní politiky zaměstnanosti. Výuka probíhala vždy jednou za dva měsíce ve dvoudenních soustředěních po sedmi hodinách. Na závěr jeho účastníci obhájili závěrečné práce a 5. a 6.září 2006 složili zkoušku před zkušební komisí.

Specializační kurz na Právnické fakultě bude ve školním roce 2006/2007 pokračovat již po páté. Stejně jako předcházející ročníky bude zaměřen na doplnění a aktualizaci znalostí zaměstnanců ČSSZ především z oblasti správního, občanského (hmotného i procesního) obchodního, pracovního a trestního práva.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).