Již třetím rokem pomáhali zaměstnanci ČSOB a Poštovní spořitelny po celé České republice

[Tisková zpráva] Také v letošním roce se někteří zaměstnanci ČSOB a Poštovní spořitelny zapojili do dobrovolnických dnů „Pomáháme společně“ a vyzkoušeli si tak práci v neziskových organizacích. Dobrovolnické dny probíhaly ve třech dnech během září a zapojilo se do nich přes 300 zaměstnanců. Mnozí to pojali i jako formu teambuildingu.

Sdílet

Zaměstnanci pomáhali v rámci dobrovolnických dní například v útulku pro psy nadace Tlapka, s rekonstrukcí mateřského domu v Karlových Varech nebo při záchraně zámku Koleč. Mezi tyto dobrovolnické práce tento rok přibyla i odborná pomoc, například finanční poradenství pro obyvatelky azylového domu Armády Spásy. Na realizaci dobrovolnických dnů spolupracovala ČSOB a Poštovní spořitelna s občanským sdružením Fórum dárců.

Do dětského domova v Kladně zavítal tým Auditu finančního řízení a platebních služeb. „Náš tým se každoročně účastní dobrovolnických dnů. Tentokrát jsme vyjeli do dětského domova v Kladně, který  pečuje zejména o miminka a malé děti. I když se jednalo pouze o vypletí osázené střechy, odjížděli jsme s dobrým pocitem, že jsme alespoň trochu přispěli k příjemné atmosféře, která na nás ze všech stran dýchla a zároveň ke splnění nelehkého úkolu dětského domova,“ říká senior auditor Tereza Kabrielová.

Ladislav Mach, ředitel útvaru Zpracování operací, vyjel se svým týmem pomáhat již podruhé. Jeho tým opět zavítal do stacionáře Integračního Centra Zahrada, který poskytuje pedagogické, rehabilitační, sociální a další služby dětem s kombinovaným postižením a jejich rodinám. „V Integračním centru Zahrada jsme pomáhali již v roce 2009, a tak jsme navázanou spolupráci chtěli dále prohloubit. V rámci pomáhání jsme chtěli přijít do styku s klienty podobných center a poznat komu pomáháme. Podle reakcí všech účastníků byla pomoc velkým přínosem. Nám se rozšířil pohled na postižené lidi a na jedince, kteří jim zcela nezištně pomáhají. Členové centra zase ocenili naši pomoc a přístup,“ upřesňuje své dojmy Ladislav Mach.

Dalším týmem, který se do dobrovolnických dnů zapojil již potřetí, byl tým Šárky Holubové, manažerka útvaru Datové integrace. „Dobrovolnický den na zámku Koleč byl pro zúčastněné pracovníky týmu Centrálního datového skladu příjemným a zároveň užitečným oživením každodenních činností. Nikomu nevadilo, že se jednalo o celkem náročné práce na vyklízení zříceniny zámku, o jehož záchranu se Nadační fond Koleč snaží, i když má před sebou ještě hodně dlouhou cestu. V jejich úsilí jim držíme palce a již se těšíme na příští rok, kdy se chystáme opět nabídnout svoje síly,“ sdělila své pocity a zkušenosti Šárka Holubová.

„Mezi jednu z nejdůležitějších oblastí společenské odpovědnosti pro nás patří zapojování zaměstnanců. Neustále se snažíme přicházet s novými možnostmi, jak bychom mohli pomoci a tím dát zaměstnancům možnost nahlédnout co nejvíce do světa těch, kteří naši pomoc opravdu potřebují. Z tohoto důvodu každoročně pořádáme dobrovolnické dny v rámci programu „Pomáháme společně“, který jsme letos rozšířili o odborné poradenství,“ komentuje společensky prospěšné aktivity Pavlína Folovská, manažerka společenské odpovědnosti. A dále dodává: „Součástí naší podpory je i možnost pro dlouhodobě se účastnící požádat o finanční podporu pro svoji neziskovou organizaci z grantového fondu. Takto určené peníze putují do projektů po celé České republice. Loni byl z fondu rozdělen celý jeden milion korun. Mezi další možnosti, jak se naši zaměstnanci mohou zapojit, patří sběr nepotřebných věcí pro domov Sue-Ryder, pomoc handicapovaným studentům Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové nebo například darování krve.“



Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).