Hlavní navigace

Zaměstnanci ČSA společně jednají o dalších úsporách

Na společném jednání zaměstnanců ČSA dnes zástupci managementu a všech odborových organizací vyjádřili vůli zahájit jednání o úsporách v oblasti nákladů ČSA.

Sdílet

Tento krok však neznamená otevření kolektivních smluv, které platí do konce roku 2007. Zahájení jednání je v souladu se Strategií OK 2006 – 2008 a je důležitou součástí střednědobého řešení situace ČSA. Společným úkolem je dostat ČSA zpět do zisku.

Odborové organizace požádaly management o předložení ekonomického výhledu alternativ velikosti ČSA (počty letadel a zaměstnanců), dále o časové a procentuální varianty úspor personálních nákladů na příští období a také o „odpočet“ již realizovaných kroků na straně výnosů a nákladů vedoucích k ozdravění ČSA. Zájmem všech zaměstnanců je zvládnout složité období firmy, které management časově identifikoval v letech 2006 – 2008, respektive 2009.

Jak uvedl prezident ČSA Radomír Lašák, “Prioritou je zachovat stávající počet 50 letadel a odpovídající počet zaměstnanců, tedy zhruba 5000. Jsem přesvědčen, že všichni zaměstnanci ČSA dokáží společně zvládnout současnou složitou ekonomickou situaci bez dramatického zmenšování flotily. ČSA budou nadále úspěšně identifikovat a realizovat úspory v oblasti nákladů a zvyšovat výnosy, tj. schopnost ČSA prodávat letenky za dobré ceny, a tím společnost zpět dostávat do kondice.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).